Noworoczne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

wyrozniajacy_kwadrat(44)

28 stycznia 2023r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie odbyło się noworoczne spotkanie Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego z członkiniami i członkami Kół Gospodyń Wiejskich. Na wydarzenie przybyło blisko 200 osób.

W trakcie uroczystości włodarz gminy podziękował przybyłym gościom za zaangażowanie i postawę godną naśladowania, za poświęcony czas i energię włożoną w przygotowanie wielu kulinarnych potraw przy organizacji wydarzeń w naszej gminie, a także za entuzjazm i pasję w podejmowanych działaniach na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej oraz za upowszechnianie kultury i tradycji polskiej wsi. Jednocześnie podkreślał, że takie inicjatywy to doskonały sposób na integrację i poznanie się, umacnianie więzi sąsiedzkich oraz wymianę doświadczeń. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura, który dziękował wszystkim za cały rok intensywnej pracy. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Rajskie Smaki” Ewa Płaneta wyraziła wdzięczność za pomoc jaką Koła otrzymują od wójta gminy oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Imprezie towarzyszyły występy lokalnych zespołów m.in. „Małych Maszkieniczan”, „Ocalić od Zapomnienia” oraz „Dołowian”. Wśród wykonywanych utworów znalazły się regionalne przyśpiewki oraz spontaniczna zabawa taneczna w wykonaniu Józefa Świstaka i Romana Sachy.

Dla przybyłych gości zostały przygotowane upominki.

W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura wraz z Radnymi, Skarbnik Gminy Dębno Barbara Armatys, proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy Ks. Andrzej Wilk, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich, Sportu i Promocji Anna Jakubas oraz dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

TERMIN:

28 stycznia 2023

MIEJSCE:

Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis