Zajęcia

Dębińskie Centrum Kultury prowadzi wiele zajęć i warsztatów dla wszystkich grup odbiorców. Nigdy nie jest za wcześnie i za późno na twórcze pasje i przedsięwzięcia! Wspieramy także nowe amatorskie grupy z różnych dziedzin sztuki; bierzemy pod instytucjonalną opiekę zespoły i artystów chętnych do wspólnych działań. Jesteśmy także otwarci na nowe warsztaty, których potrzebę możecie nam zgłosić. Wspólnie rozwijamy skrzydła!

Kliknij tutaj

OGNISKO MUZYCZNE

to miejsce, gdzie dzieci i młodzież mają szansę rozwijać i kształtować talent muzyczny oraz rodzącą się pasję nauki gry na instrumencie. Zapewniamy wysoki poziom nauczania przez doświadczonych instruktorów.

WOKAL

Zajęcia wokalne przeznaczone są dla osób pragnących rozwijać swoje zamiłowanie do śpiewu, mających dobry słuch muzyczny i głos.

Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

RYSUNEK I MALARSTWO

Dbając o rozwój artystyczny najmłodszych Dębińskie Centrum Kultury zaprasza dzieci, młodzież, a także dorosłych do skorzystania z oferty pracowni plastycznej. Propozycja kierowana jest do dzieci w wieku od 4 lat, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorosłych.

TANIEC NOWOCZESNY

Taniec to nie tylko nauka kroków i sposób na zorganizowanie wolnego czasu dziecka. Zawiera w sobie mnóstwo elementów, które mogą pomóc w codziennym życiu

Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

TANIEC ESTRADOWY

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza dziewczęta i chłopców w wieku 4 – 10 lat na zajęcia Grupy Tańca Estradowego.

BALET

Balet rozbudza wrażliwość na piękno i kształtuje sylwetkę. Już podstawowe kroki uczą samodyscypliny, rozwijają wyobraźnię twórczą a także wyrabiają umiejętność pracy w zespole. Dzieci wykonują zestawy ćwiczeń rozciągających oraz uelastyczniających, wpływających na prawidłowe ustawienie ciała.

Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

ROBOTYKA

Pasją firmy KreaTech są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. W ciekawy i nowatorski sposób instruktorzy przekazują zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na zajęciach. Jest to nauka połączona z zabawą zawierająca elementy matematyki, fizyki, informatyki i języka angielskiego.

FOTOGRAFIA

Zajęcia skierowane zarówno do tych, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z fotografią jak i do doświadczonych amatorów pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

SZACHY

Szachy to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza ucząc przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, trenując pamięć.

KARATE KYOKUSHIN

Kyokushin jest jednym z najpopularniejszych i docenianych na świecie stylów karate. Istotą tej dalekowschodniej sztuki walki jest nie tylko doskonalenie sprawności ciała, lecz także – a może przede wszystkim – kształtowanie w ćwiczącym odporności psychicznej i wyrabianie w nim właściwej postawy moralnej.

Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

WARSZTATY TEATRALNE

Zajęcia obejmują wszystkie przestrzenie tematyczne teatru
(od ruchu scenicznego, elementów gry aktorskiej, po lalkarstwo, scenografię czy reżyserię teatralną). W ramach naszego autorskiego programu „Akademia dębińskiego teatru” od grudnia 2019 r. rozpoczeliśmy cykliczne spotaknia, warsztaty dla różnych grup wiekowych. Planowany nowy sezon teatralnej przygody to marzec 2021r. 

MUZYKOWANIE LUDOWE

Muzykowanie ludowe w Dębińskim Centrum Kultury to nie tylko gra na intrumentach. To także wielka skarbnica lokalnego dziedzictwa, tradycji, folkloru. W ramach Warsztatów Muzykowania Ludowego prowadzone są indywidualne zajęcia nauki gry na instrumentach, takich jak: skrzypce, basy, heligonka, klarnet, trąbka, wchodzących w skład tradycyjnych muzyk.

Więcej informacji pod nr tel. 14 66 58 661

Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek!

 

Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE

To niezwykle ważna przestrzeń działalności DCK. Zespoły folklorystyczne to nasza wizytówka, matecznik tradycji, wielopokoleniowe relacje, wspaniali ludzie i wiele godzin prób, ćwiczeń, występów na scenach w Polsce i za granicami naszego kraju. Sekcje dziecięce, młodzieżowe aż po najstarszych, kochających śpiew, taniec i zwyczaje rodzimego folkloru. Zapraszamy na próby i do kontynuowania międzypokoleniowego dziedzictwa.

HARCERSTWO

W swej stuletniej historii ruch harcerski zdołał wytworzyć swój własny, niezwykle skuteczny system wychowania młodzieży, który opiera się na specyficznej metodzie działania, całkowicie odmiennej od tych stosowanych w szkolnictwie. Aby zrozumieć założenia owej metody, należy sobie uświadomić, iż Harcerstwo nie zajmuje się jedynie przekazywaniem wiedzy lecz powołane jest do wyrabiania charakterów i kształtowania postaw – w szczególności postaw obywatelskich.

Kliknij tutaj
Kliknij tutaj

JĘZYK ANGIELSKI

W trakcie zajęć skupiamy się na tworzeniu miłej i przyjaznej atmosfery, co pozwala na otwarcie się i przełamywanie bariery językowej. Dbamy, aby uczestnicy czuli się swobodnie, chętnie przychodzili na zajęcia i w nich aktywnie uczestniczyli, by osiągnąć jak najlepsze profity językowe.