ROBOTYKA

Pasją firmy KreaTech są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. W ciekawy i nowatorski sposób instruktorzy przekazują zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na zajęciach. Jest to nauka połączona z zabawą zawierająca elementy matematyki, fizyki, informatyki i języka angielskiego.

ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ W DWÓCH GRUPACH WIEKOWYCH:

  • Robotyka (Lego WeDo) 4-7 lat

Zajęcia dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką. Podczas kursu dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo, WeDo 2.0 ale także na najnowszych Lego Boost. W każdym zestawie WeDo znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia.
W trakcie kursu dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem instruktorów tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku. Dzieci przyswajają wiadomości z zakresu mechaniki i robotyki, m. in. dowiadują się czym są przekładnie zębate i pasowe, gdzie wykorzystywane są roboty w dzisiejszym świecie.
Zajęcia prowadzone są w blokach tematycznych (np. Świat Zwierząt, Pojazdy i Maszyny) przy wykorzystaniu szerokiej bazy autorskich instrukcji. Po ukończeniu poziomu podstawowego kursanci mają dostęp do rozszerzonych zestawów WeDo, w których znajdą zupełnie nowe części i odkryją całkiem nowe możliwości.
W ramach zajęć „Robotyka (Lego WeDo)” przewidziane są także lekcje na zestawach Lego WeDo 2.0 i Lego Boost ułatwiających przejście na bardziej zaawansowaną robotykę z użyciem Lego Mindstorms.

  • Robotyka (Lego Mindstorms) 8-14 lat

Zajęcia dla osób, które ukończyły kurs WeDo oraz starszych dzieci i młodzieży przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms (NXT oraz najnowszych EV3). Na zestawy Mindstorms składają się części konstrukcyjne, programowalna kostka oraz różnego rodzaju czujniki (m. in. dotyku, koloru, podczerwieni).
W trakcie warsztatów dzieci pod okiem instruktorów tworzą kolejne programy w graficznym środowisku dedykowanym dla zestawów LEGO Mindstorms.
Kursanci realizują zadane projekty, uczą się konstruować własne roboty, a także tworzyć kolejne, coraz bardziej zaawansowane programy. W trakcie zajęć organizowane są również walki robotów i gry turniejowe.
Inspirujące zajęcia przybliżają świat programowania i pomagają realizować własne pomysły. Dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną, myślenie analityczne, zmysł techniczny. Podczas warsztatów mają także styczność z językiem angielskim, a także poznają zagadnienia z zakresu nauk technicznych i ścisłych.

Dlaczego zajęcia Kreatech?
– wykwalifikowana i doświadczona kadra
– nowatorski program edukacyjny z indywidualnym podejściem do dzieci
– organizowane ciekawe zabawy i konkursy
– nauka logicznego myślenia i kreatywności
– nauka konstruowania i programowania robotów
– nauka języka angielskiego
– najlepsza oferta w Małopolsce.

Terminy zajęć w roku szkolnym 2023/2024:

Zajęcia pokazowe, bezpłatne: 

* 16.09.2023

Zajęcia odpłatne:
* 30.09.2023
* 14.10.2023 – zajęcia nie odbędą się
* 28.10.2023
* 18.11.2023
* 02.12.2023
* 16.12.2023
* 13.01.2024
* 27.01.2024
* 10.02.2024

 
Zapisy na zajęcia pod adresem: https://kreatech.pl/zapisy/
Prosimy wybrać następujące opcje: 
Preferowane miasto- Jastew
Preferowany typ zajęć- Robotyka grupa młodsza lub starsza
Wybierz zajęcia- DCK Jastew
 
Informacje dotyczące organizatora zajęć dostępne są pod adresem: https://kreatech.pl/
Opłaty za zajęcia pobierane są przez Organizatora – firmę KreaTech.