ROBOTYKA

Pasją firmy KreaTech są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. W ciekawy i nowatorski sposób instruktorzy przekazują zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na zajęciach. Jest to nauka połączona z zabawą zawierająca elementy matematyki, fizyki, informatyki i języka angielskiego.

ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ W DWÓCH GRUPACH WIEKOWYCH:

 • Robotyka (Lego WeDo) 4-7 lat

Zajęcia dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką. Podczas kursu dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo, WeDo 2.0 ale także na najnowszych Lego Boost. W każdym zestawie WeDo znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia.
W trakcie kursu dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem instruktorów tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku. Dzieci przyswajają wiadomości z zakresu mechaniki i robotyki, m. in. dowiadują się czym są przekładnie zębate i pasowe, gdzie wykorzystywane są roboty w dzisiejszym świecie.
Zajęcia prowadzone są w blokach tematycznych (np. Świat Zwierząt, Pojazdy i Maszyny) przy wykorzystaniu szerokiej bazy autorskich instrukcji. Po ukończeniu poziomu podstawowego kursanci mają dostęp do rozszerzonych zestawów WeDo, w których znajdą zupełnie nowe części i odkryją całkiem nowe możliwości.
W ramach zajęć „Robotyka (Lego WeDo)” przewidziane są także lekcje na zestawach Lego WeDo 2.0 i Lego Boost ułatwiających przejście na bardziej zaawansowaną robotykę z użyciem Lego Mindstorms.

 • Robotyka (Lego Mindstorms) 8-14 lat

Zajęcia dla osób, które ukończyły kurs WeDo oraz starszych dzieci i młodzieży przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms (NXT oraz najnowszych EV3). Na zestawy Mindstorms składają się części konstrukcyjne, programowalna kostka oraz różnego rodzaju czujniki (m. in. dotyku, koloru, podczerwieni).
W trakcie warsztatów dzieci pod okiem instruktorów tworzą kolejne programy w graficznym środowisku dedykowanym dla zestawów LEGO Mindstorms.
Kursanci realizują zadane projekty, uczą się konstruować własne roboty, a także tworzyć kolejne, coraz bardziej zaawansowane programy. W trakcie zajęć organizowane są również walki robotów i gry turniejowe.
Inspirujące zajęcia przybliżają świat programowania i pomagają realizować własne pomysły. Dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną, myślenie analityczne, zmysł techniczny. Podczas warsztatów mają także styczność z językiem angielskim, a także poznają zagadnienia z zakresu nauk technicznych i ścisłych.

Dlaczego zajęcia Kreatech?
– wykwalifikowana i doświadczona kadra
– nowatorski program edukacyjny z indywidualnym podejściem do dzieci
– organizowane ciekawe zabawy i konkursy
– nauka logicznego myślenia i kreatywności
– nauka konstruowania i programowania robotów
– nauka języka angielskiego
– najlepsza oferta w Małopolsce.

Terminy zajęć w roku 2021/2022:

 • WRZESIEŃ: 25.09 (zajęcia pokazowe);
 • PAŹDZIERNIK: 9.10; 23.10;
 • LISTOPAD: 6.11; 20.11;
 • GRUDZIEŃ: 4.12; 18.12;
 • STYCZEŃ: 15.01;
 • LUTY: 12.02; 26.02;
 • MARZEC: 12.03; 26.03;
 • KWIECIEŃ: 9.04; 23.04;
 • MAJ: 14.05; 28.05;
 • CZERWIEC: 11.06; 25.06.