WOKAL

Zajęcia wokalne przeznaczone są dla osób pragnących rozwijać swoje zamiłowanie do śpiewu, mających dobry słuch muzyczny i głos.

Cele indywidualnych zajęć wokalnych:
● kształtowanie prawidłowej emisji głosu i poprawnej dykcji,
● doskonalenie słuchu muzycznego oraz wrażliwości intonacyjno – emisyjnej,
● nauka panowania nad stresem i negatywnymi emocjami,
● systematyczne doskonalenie głosu i techniki śpiewania przez stosowanie odpowiednio dobranych ćwiczeń emisyjnych,
● kształtowanie zainteresowań i zamiłowań muzycznych,
● wdrażanie uczestników do aktywności artystycznej i kulturalnego wykorzystania wolnego czasu.

Zajęcia prowadzone są w systemie indywidualnym. Program dostosowany jest do potrzeb i możliwości uczestnika, jego wieku, talentu oraz zamiłowań muzycznych. Nabór na zajęcia wokalne prowadzony jest we wrześniu. Możliwość zapisu zainteresowanych w kolejnych miesiącach uzależniona jest ilości dostępnych miejsc. Zajęcia odbywają się w miesiącach nauki szkolnej od września do czerwca włącznie. W tygodniu realizowana jest jedna lekcja 45 min.

Aby móc uczestniczyć w zajęciach niezbędne jest:
– zgłoszenie kandydata zajęć poprzez formularz on-line,
– wypełnienie karty uczestnictwa,
– uregulowanie opłaty za zajęcia.

INSTRUKTORZY:

ZUZANNA KULISZEWSKA

Z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego prof. dr. hab. Marii Seremet-Dziewięckiej. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła pod okiem wybitnych pedagogów i śpiewaków, takich jak Mariusz Kwiecień, Paul Esswood, czy Kate Paterson. Zuzanna Kuliszewska prowadzi aktywną działalność koncertową. Śpiewała koncerty w ramach ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. w XXI Letnim Festiwalu Muzycznym w Kalwarii Zebrzydowskiej, Festiwalu Muzyki Argentyńskiej w Krakowie, Dnach Żeleńskiego we Lwowie czy Festiwalu Lubomirskich. Wystąpiła także w Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W 2019 roku wcieliła się w rolę Kleopatry w operze G.F.Haendla „Giulio Cesare in Egitto” pod dyrekcja Paula Esswooda z towarzyszeniem Orkiestry Barokowej Akademii Muzycznej w Krakowie. W tym samym roku kreowała postać Gaspariny w operze „La Canterina” J. Haydna w Krakowskiej Operze Kameralnej. W 2020 roku wystąpiła na deskach Opery Krakowskiej podczas Gali Operowej pod dyrekcją Maestro Tomasza Tokarczyka. W 2021 roku otrzymała wyróżnienie za wykonanie pieśni na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Bella Voce” w Busku-Zdrój.