WOKAL

Zajęcia wokalne przeznaczone są dla osób pragnących rozwijać swoje zamiłowanie do śpiewu, mających dobry słuch muzyczny i głos.

Cele indywidualnych zajęć wokalnych:
● kształtowanie prawidłowej emisji głosu i poprawnej dykcji,
● doskonalenie słuchu muzycznego oraz wrażliwości intonacyjno – emisyjnej,
● nauka panowania nad stresem i negatywnymi emocjami,
● systematyczne doskonalenie głosu i techniki śpiewania przez stosowanie odpowiednio dobranych ćwiczeń emisyjnych,
● kształtowanie zainteresowań i zamiłowań muzycznych,
● wdrażanie uczestników do aktywności artystycznej i kulturalnego wykorzystania wolnego czasu.

Zajęcia prowadzone są w systemie indywidualnym. Program dostosowany jest do potrzeb i możliwości uczestnika, jego wieku, talentu oraz zamiłowań muzycznych. Nabór na zajęcia wokalne prowadzony jest we wrześniu. Możliwość zapisu zainteresowanych w kolejnych miesiącach uzależniona jest ilości dostępnych miejsc. Zajęcia odbywają się w miesiącach nauki szkolnej od września do czerwca włącznie. W tygodniu realizowana jest jedna lekcja 45 min.

Aby móc uczestniczyć w zajęciach niezbędne jest:
– zgłoszenie kandydata zajęć poprzez formularz on-line,
– wypełnienie karty uczestnictwa,
– uregulowanie opłaty za zajęcia.

INSTRUKTORZY:

SYLWIA PASEK

wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka wielu Festiwali wokalnych. Koncertuje i bierze udział w licznych projektach muzycznych. Precertyfikowany pedagog wokalny w stowarzyszeniu nauczycieli Natural Voice Perfection Institute. Absolwentka Natural Voice Perfection Institute oraz studentka Masterclass w klasie wokalu. Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych i artystycznych prowadzonych m.in. przez: Katarzynę Godzisz, JNR Robinsona, Kevina Mahoganyego, Dr.Iltera Denizoglu, Monikę Klonowską, Jaimiego Vendere, Lilę Kowalską, Tomasza Luberta, Roberta Kasprzyckiego, Dr Barbarę Sambor.

ZUZANNA KULISZEWSKA

absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na wielu kursach wokalnych m.in. z Paulem Esswoodem, Mariuszem Kwietniem, Urszulą Kryger, Kate Paterson. Brała udział w spektaklach studenckich kreując m.in. rolę Kleopatry w operze J. Haendla pt. „Juliusz Cezar w Egipcie” oraz w Operze Krakowskiej podczas Gali Operowo-Operetkowej. Jako wykonawca współpracowała z Operą Kameralną w Krakowie przy produkcji opery „La Canterina” Josepha Haydna, oraz brała udział w Miedzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej w Kalwarii Zebrzydowskiej z muzyką barokową Heinricha Schutza. Uczestniczka wielu festiwali muzycznych i koncertów. Obecnie pracuje nad poszerzaniem repertuaru oraz dalszym rozwojem swoich umiejętności.