ZAKOŃCZENIE PÓŁKOLONII „TWÓRCZA ZIMA 2023 Z DCK”

wyrozniajacy_kwadrat(46)

 

W piątek, 10 lutego, zakończyliśmy półkolonię „Twórcza zima 2023 z DCK”.
Uczestniczyło w niej 75 dzieci i młodzieży z terenu gminy Dębno.
Kolejny raz, nasz autorski program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za to!
Dwa ostanie dni (czwartek i piątek) półkolonii były niezwykle intensywne. Oprócz zajęć warsztatowych (w pracowni plastycznej), były konkursy muzyczne (solowe i grupowe), taneczne a także konkursy wiedzy. W czwartek odwiedził nas także mł. asp. Adrian Nierodziński z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który przekazał nam ważne, praktyczne informacje o bezpieczeństwie. Dziękujemy przedstawicielowi Policji za to spotkanie.
Piątek przebiegł pod znakiem bardzo ciekawej wycieczki do Centrum Nauki i Techniki „Pasaż Odkryć” w Tarnowie. Nasi uczestnicy bardzo aktywnie wykorzystali ten czas na doświadczeniach obrazu, światła, dźwięków, zjawisk przyrodniczych, historii Ziemii. Duże zainteresowanie wzbudziła także obserwacja nieba i kosmosu w małym planetarium.
Po powrocie do Dębinskiego Centrum Kultury w Jastwi, nastąpiło uroczyste podsumowanie półkolonii. Gratulacje i podziękowania za aktywny udział złożył osobiście wszystkim uczestnikom, Wójt Gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski. Wręczył także, okolicznościowe dyplomy i upominki. Podziękował kadrze wychowawców, dyrektorowi i wszystkim pracownikom Dębińskiego Centrum Kultury za organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Dzieci i młodzież w bardzo miły sposób odwzajemnili serdeczności symbolicznym podarunkiem.
Było serdecznie, radośnie z lekką nutką nostalgii za szybko mijającym tygodniem wspólnych działań.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobry, twórczy czas! Dziękujemy rodzicom i opiekunom za owocną współpracę. Kadrze wychowawców (Paniom: Renacie Kawie, Agnieszce Sowie, Sylwii Pasek, Paulinie Tracz, Panom: Tomaszowi Kaczmarczykowi i Kamilowi Ratajowi), wszystkim pracownikom DCK za wielkie serce i zaangażowanie.
Serdeczne podziękowania za bardzo wymierne wsparcie finansowe naszych kolejnych półkolonii, kierujemy na ręce Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego.
Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież z terenu naszej gminy na półkolonie letnie, które pod nazwą „Twórcze Lato 2023 z DCK”, odbędą się w okresie 26 czerwca- 21 lipca.
Do zobaczenia latem!

TERMIN:

10 lutego 2023

MIEJSCE:

Dębińskie Centrum Kultury
Organizatorzy:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis