OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „WYZWANIA TEODORA”

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków.
Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.
Projekt „Wyzwania Teodora” skierowany do przedszkoli, przedszkoli integracyjnych, przedszkoli specjalnych, żłobków, klubików dziecięcych, świetlic, a także klas I – III. Udział w programie to sposób na przekazanie dzieciom, czasem prostych, ale bardzo ważnych umiejętności i wartości, a wszystko za sprawą z pozoru zwykłego bociana. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczy siedem zadań do wykonania.
W pierwszej edycji do zdobycia są odznaki związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajdzie się coś dla małych artystów.
Druga edycja to sprawności pomocnej dłoni, ratownika medycznego, małego chemika, detektywa, majsterkowicza, znawcy własnej miejscowości i podróżnika. W trzeciej edycji można zdobyć odznakę górskiego wędrownika, wilka morskiego, leśniczego, odkrywcy miasta, odkrywcy wsi, poszukiwacza i niezmiennie odznakę pomocnej dłoni.Kto podejmie wyzwanie i poradzi sobie z zadaniem otrzyma odznakę, a gdy zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora.
Na placówki biorące udział w projekcie czeka certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka, natomiast nauczyciele otrzymają zaświadczenie.

Ewentualne pytania prosimy kierować pod adres: teodor@kulturadebno.pl

Do pobrania:

Wszystkie materiały do projektu dostępne są po wypełnieniu formularza, dostępnego poniżej.