Wiosenne Spotkania przy kawie

obrazek wyróżniający(11)

Inauguracja nowego sezonu artystycznego w Zamku w Dębnie!
Już 24 kwietnia, wspólnie z Muzeum Okręgowym w Tarnowie rozpoczniemy rok bardzo ciekawych wydarzeń kulturalnych, w najbardziej znanym zabytku Gminy Dębno.
Na początek zapraszamy Państwa w gościnne progi dębińskiego zamku na „Wiosenne spotkania przy kawie”.
W programie wydarzenia znajdą się koncert skrzypcowo – fortepianowy, połączony z wystawą prac Twórczego Klubu Seniora z Tarnowa oraz degustacja aromatycznej kawy…
W koncercie „JEDEN KRAJ – WIELE KULTUR” wystąpią artystki:
Izabela Szlachta – Dowgiałło na skrzypcach i Olena Lechowicz na fortepianie.
Od 2013 roku współtworzą Duo Eufonico.
Połączenie dwóch żywiołów – ognia i wody – wyróżnia występy zespołu oraz pozostawia w pamięci słuchaczy nietuzinkowe i pełne pasji interpretacje.
Obydwie artystki po raz pierwszy wystąpiły razem w prestiżowej Sali Lustrzanej w Tarnowie podczas koncertu „W hołdzie Lutosławskiemu”. Po odniesionym sukcesie zostały zaproszone do powtórzenia występu w Kielcach. Do ciekawszych projektów, w które były zaangażowane, należało wykonanie Kwintetu fortepianowego Dmitrija Szostakowicza w ramach cyklu muzycznego „Historia pisana muzyką” (2017) oraz koncert z okazji 85 urodzin Krzysztofa Pendereckiego, w którym uczestniczył sam Maestro (2018).
Zespół jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie (2019), laureatem I nagrody VIII International Master Competition for Music Teachers (Warszawa, 2020), laureatem II nagrody I International Viennese Spring Music Competition (Wiedeń, 2021) oraz zdobywcą Platynowego medalu w V Quebec International Music Competition (Quebec, 2021), a także dwukrotnym stypendystą programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Szeroki repertuar Duo Eufonico zawiera utwory od klasycyzmu po współczesność, a wyróżniającą zespół cechą jest promowanie nieznanej lub zapomnianej muzyki klasycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł kompozytorów polskich oraz twórczości kobiet kompozytorek.
Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy: „Jedno piękno – wiele spojrzeń” autorstwa Seniorów z Twórczego Klubu Seniora z Tarnowa, pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Trybulskiego.
Organizatorzy, dla wszystkich chętnych Gości, przygotowali także degustację aromatycznej kawy…
Początek wydarzenia: Niedziela, 24 kwietnia 2022r., godz. 17:00
Organizatorzy:
Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie
Dębińskie Centrum Kultury
Zapraszamy serdecznie!

TERMIN:

24 kwietnia 2022

godz.

17.00

MIEJSCE:

Muzeum Zamek w Dębnie
Organizatorzy:
Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Instytut Kultury Województwa Małopolskiego
Dębińskie Centrum Kultury
Twórczy Klub Seniora

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis