Wiosenne Spotkania przy Kawie

wyrozniajacy_kwadrat(58)

W niedzielę 23 kwietnia 2023 r. rozpoczyna się kolejny sezon bardzo ciekawych wydarzeń kulturalnych na Zamku w Dębnie – wyjątkowego miejsca, nie tylko na mapie Gminy Dębno.

Na inaugurację, organizatorzy zapraszają w gościnne progi dębińskiego zamku na „Wiosenne spotkania przy kawie”. W programie wydarzenia znajdą się koncert „Najpiękniejsze tanga” i wystawa obrazów Lidii Połeć-Kantor.

W koncercie „Koncert najpiękniejszych tang” wystąpią:

Anna Kukawska –  wokal,
Bogusław Zięba – piano, akordeon,
Maciej Muszyński – gitara

To wydarzenie będzie wyjątkową okazją, aby przenieść się w czasie i przestrzeni do złotego wieku argentyńskiego tanga.

Będą prezentowane  wspaniałe interpretacje tang tradycyjnych, jak i tang  A. Piazzolli znanych jako tango nuevo.

W programie między innymi:
Oblivion, El choclo, Historia de un amor, Escualo, Decarissimo, Milonga cel angel,

a wokalnie: Libertango, W małym kinie, Miłość Ci wszystko wybaczy, Na pierwszy znak, Tango Milonga

Artysci:
Anna Kukawska –  wokal – dyplomowana aktorka scen muzycznych, szerszej publiczności znana jako Emilka Drawska z serialu „Policjantki i Policjanci”. Studiowała w Szkole Filmowej w Łodzi. Aktorka i wokalistka Teatru Groteska oraz Teatru Plejada w Krakowie. Solistka orkiestry symfonicznej ICON oraz projektu ABBA Symfonicznie. Finalistka przesłuchań do programu „Fabryka Gwiazd” w telewizji POLSAT (stare dzieje, ale było:) ). Śpiewała chórki w koncertach Andrzeja Lamperta, Kayah, Kasi Kowalskiej, Ryszarda Rynkowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, zespołu Bracia, IRA, New Life M (Natalia Niemen) i innych.

Bogusław Zięba – (piano, akordeon) znakomity muzyk i kompozytor, mistrz akordeonu, który zjeździł całą Polskę, Europę, Stany Zjednoczone i Chiny koncertując z przeróżnymi zespołami. Związany m.in. z zespołem Max Klezmer Band z Krakowa.

Maciej Muszyński – gitara – jest absolwentem Music, Management and Sound w Coláiste Stiofáin Naofa w Cork,w Irlandii.  W 2013 roku ukończył studia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego na specjalizacji Jazz i Muzyka Rozrywkowa, w roku 2015 ukończył studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w katowickiej Akademii Muzycznej, w klasie gitary prof. Karola Ferfeckiego. Współpracował z takimi muzykami jak Martin Vallely, Mark Kilcoyne, Marcin Wyrostek, Magdalena Steczkowska, Dominik Bieńczycki,  Dawid Fortuna, Mateusz Walach, Paul Dunlea, Jędrzej Łaciak, Denys Ostrovnoi, Guil Guimaraes, Piotr Budniak by wymienić tylko kilku. Gościnnie współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, biorąc udział w spektaklach jak i koncertach musicalowych. Gościnnie współpracował również z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Od roku 2011 prowadzi zespół Madame JeanPierre, wykonujący jego autorskie kompozycje do tekstów wokalistki Joanny Markowskiej, zespół ma na koncie trzy wydawnictwa płytowe: ‘Lete’(2015) oraz 'My self love’(2016) oraz ‚Tuli’ (2022). Od roku 2018 prowadzi także zespół Prince JeanPierre, wykonujący jego autorskie utwory jak i kompozycje skrzypka Dominika Beńczyckiego.Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy: „Jedno piękno – wiele spojrzeń” autorstwa Seniorów z Twórczego Klubu Seniora z Tarnowa, pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Trybulskiego.
Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy Lidii Połeć-Kantor, zatytułowanej „Energia tworzenia”.
Lidia Połeć-Kantor – ur.1979 r., artystka pochodząca z gminy Dębno, absolwentka Wydziału Artystycznego  Akademii im. J. Długosza w Częstochowie – dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Wincentego Maszkowskiego i ad. Mariana Panka w technice malarstwa. Wcześniej absolwentka Technikum Ceramicznego  w Łysej Górze, dział szkło dekoracyjno-użytkowe – dyplom w technice witrażu. Związana z  Tarnowem i twórczością osób niepełnosprawnych. Prowadzi warsztaty plastyczne i rękodzielnicze  z zakresu malarstwa i ginących rzemiosł m.in. haftu tradycyjnego i szycia.

Organizatorzy, dla wszystkich chętnych Gości, przygotowali także degustację aromatycznej kawy…

Początek wydarzenia: Niedziela, 23 kwietnia 2023r., godz. 17:00

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Organizatorzy:

Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie

Gmina Dębno

Dębińskie Centrum Kultury.

Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie!


TERMIN:

23 kwietnia 2023

godz.

17:00

MIEJSCE:

Muzeum Zamek w Dębnie
Organizatorzy:
Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Honorowy Patronat:
Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis