Uroczyste podsumowanie konkursów gminnych – 22.06.2021r.

konkursy_przedszkola_2021

We wtorek, 22 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie, odbyła się pierwsza część uroczystego uhonorowania Laureatów gminnych konkurów artystycznych, realizowanych w 2021 roku przez Dębińskie Centrum Kultury z przedszkolami i szkołami podstawowymi z terenu naszej gminy. W tym dniu zostali nagrodzeni najmłodsi uczestnicy konkursów, którzy z powodów ograniczeń epidemicznych, nie mogli wcześniej odebrać zasłużonych trofeów.
W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wraz dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszem Przybyło, nagrodził dzieci licznymi upominkami i dyplomami.
Wydarzenie rozpoczął swoim występem muzycznym jeden z laureatów – Wojtuś Wołek z Publicznego Przedszkola z Woli Dębińskiej.
Prezentujemy nagrodzone osoby w poszczególnych konkursach.
XII GMINNY KONKURS PIOSENKI “ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”
Konkurs ten został zorganizowany przez Dębińskie Centrum Kultury oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Sufczynie. Oto Laureaci:
I MIEJSCE:
● Wojciech Wołek – Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej
II MIEJSCE:
● Antoni Wolnik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich
III MIEJSCE:
● Martyna Mentel – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łysej Górze
● Nikola Świątek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie
WYRÓŻNIENIE:
● Agnieszka Nosal – Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej
● Izabella Pabian – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie
Podziękowania kierujemy do dyrekcji szkoły w Sufczynie za dobrą współpracę oraz do koordynatorki konkursu- Moniki Hebdy.
XII GMINNY KONKURS NA “NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”
Ten konkurs został zorganizowany przez Dębińskie Centrum Kultury oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku.
W najmłodszej kategorii, zostali nagrodzeni:
I miejsce:
• Agnieszka Nosal – Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej
• Tymon Łątka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku
II miejsce:
• Nina Zaleńska – Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej
• Brian Wielbłąd – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku
III miejsce:
• Antoni Wolnik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich
• Karol Forgiel – Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej
• Filip Stoszko – Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej
Wyróżnienie:
• Aleksandra Witek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie
• Magdalena Pabijan – Publiczne Przedszkole w Łoniowej
Także serdeczne podziękowania kierujemy do szkoły w Jaworsku za dobrą współpracę na ręce do koordynatorki konkuru i jednocześnie dyrektor placówki- Ewy Niemiec.
Dodatkowo, nagrodzeni zostali także członkowie zespołu „Mali Maszkieniczanie”, laureaci wojewódzkich konkursów, przeglądów folklorystycznych: „Lipnickiej Gwiady” oraz „Kraakowiaczka”. W obu tych konkurach, pięknie reprezentując Gminę Dębno, zajęli 3 miejsca. Byli to: Oskar Brzoza, Wojciech Chrząszcz, Aleksandra Kukla, Adam Kukla, Amelia Piwowarska, Milena Wesołowska, Antoni Grochola, Róża Jeziorek, Antoni Stec, Marek Stec, Karol Stec, Magdalena Zadróż, Julia Chrząszcz. Razem z dziećmi, podziękowania otrzymali także: choreograf i opiekun zespołu – Janusz Cierlik, kierownik zespołu Karol Piwowarski, oraz uczestnicząca w nagraniu do „Krakowiaczka” – Małgorzata Derus. Dodatkowo podziękowania za dobrą i owocną współpracę w tym trudnym roku, otrzymała Dorota Batko – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Maszkienic.
Dziękujemy za wsparcie i ufundowanie nagród Wójtowi Gminy Dębno, dziękujemy wszystkim nauczycielom, opiekunom, rodzicom za współpracę i wkład w artystyczny rozwój dzieci w tym trudnym roku. Dziękujemy każdemu z małych uczestników naszych konkursów i gratulujemy Laureatom wspaniałych wyników- podkreślił dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury.

TERMIN:

22 czerwca 2021

godz.

12:00

MIEJSCE:

Hala Widowiskowo -Sportowa w Dębnie
ORGANIZATORZY:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Dębno

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis