Święto Łopołki 2023

wyrozniajacy_kwadrat(4)

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Święta „Łopołki” do Amfiteatru Letniego w gościnnych progach Sołectwa Łoniowa, gdzie, w niedzielę 18 czerwca od godz. 16:00, rozpocznie się to wyjątkowe święto folkloru i dziedzictwa kultury ludowej. Dzień po sobotnim Jubileusz 70 – lecia Działalności Artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy”, zapraszamy także na niedzielne atrakcje.
Od 14:30 będzie można uczestniczyć w warsztatach „łopołkarskich”. W czasie ich trwania osoby zainteresowane tymże rzemiosłem mogą spróbować swoich sił w trudnej sztuce obróbki łyka dębowego i wyplatania koszy, od których właśnie wywodzi się nazwa wydarzenia.
Po warsztatach, zaprezentują się przedszkolaki z przedszkola w Łoniowej. Po nich, wystąpi Zespół „Dołowianie” z Dołów. Lokalny charakter wydarzenia podkreślą w swojej prezentacji, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Łoniowej. Następnie, na scenie zaśpiewają „Niedźwiedzoki”. Po ludowych śpiewakach z Niedźwiedzy zatańczą i zaśpiewają członkowie Zespołu „Kamionka” z Łysej Góry, który niedawno obchodził swój jubileusz. Towarzyszyć im będzie kapela ludowa Dębińskiego Centrum Kultury.
Ok. godz. 18:30 planowany jest występ młodych talentów ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury. Ostatnim ludowym zespołem prezentującym swój dorobek będzie Zespół „Iwkowianie”.
Gwiazdą wieczoru tegorocznej edycji 'Święta Łopołki”, będzie Zespół TerazMy, którego koncert jest zaplanowany na godz. 20:00.
Oprócz bogatej części artystycznej, będzie można także zasmakować w ofercie gastronomii i lokalnych produktów regionalnych. Swoje stoiska będą prezentować także twórcy ludowego rękodzieła.
Wydarzenie objęli Honorowym Patronatem:
Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski,
Starosta Powiat Brzeski Andrzej Potępa,
Wójt Gminy Dębno Gmina Dębno Wiesław Kozłowski.
Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Folklorystyczne „Łoniowiacy” i Dębińskie Centrum Kultury.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

„Święto Łopołki” jest współfinansowane ze środków Powiat Brzeski i Gmina Dębno.
Współpraca: Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu”
Serdecznie zapraszamy!

TERMIN:

18 czerwca 2023

godz.

14:30

MIEJSCE:

Amfiteatr letni w Łoniowej

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis