Jubileusz 70-lecia Działalności Artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy”

wyrozniajacy_kwadrat(5)

Serdecznie zapraszamy na wielkie święto folkloru w najlepszym wydaniu!
Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” – jeden z najlepszych ambasadorów polskiej kultury ludowej obchodzi jubileusz 70 – lecia swojej niezwykłej działalności.
Ta wielopokoleniowa rozśpiewana i roztańczona rodzina, wspaniała wizytówka naszej Gmina Dębno, nagradzana na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach, przeglądach i konkursach, występująca na niezliczonej ilości koncertach przed rodzimą publicznością, zaprasza do pięknego Amfiteatru Letniego w Łoniowej na swoje święto.
Wielki jubileusz 70-lecia istnienia „Łoniowiaków”, rozpocznie się w sobotę 17 czerwca 2023 o godz. 17:00 Mszą Św. w kościele parafialnym w Łoniowej. Po niej, nastąpi uroczysty przemarsz, przy akompaniamencie kapeli ludowej Dębińskiego Centrum Kultury wszystkich grup wiekowych (od „Małych Łoniowiaków” aż po najstarszych tancerzy) do Amfiteatru Letniego w Łoniowej.
Po części oficjalnej, rozpocznie się koncert galowy, na który złożą się występy wszystkich grup wiekowych oraz premierowe, dwa nowe układy choreograficzne.
Po jubileuszowym finale, zaplanowanym na 20:30, zapraszamy na zabawę taneczną, która rozpocznie się ok. 21:00.
Organizatorami jubileuszu są:
Zespół Pieśni i Tańca ” Łoniowiacy „, Stowarzyszenie Folklorystyczne „Łoniowiacy” i Dębińskie Centrum Kultury.
Wydarzenie objęli Honorowym Patronatem:
Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski,
Starosta Powiatu Brzeski Andrzej Potępa,
Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.
Więcej materiałów o historii zespołu, znajduje się na portalu Dębińskiego Centrum Kultury.
Operacja „”Jubileusz 70 – lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Serdecznie zapraszamy!

TERMIN:

17 czerwca 2023

godz,

17:00

MIEJSCE:

Amfiteatr letni w Łoniowej

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis