Noc Bibliotek 2021

noc_bibliotek_2021_main_relacje
Kochani Czytelnicy! Dziękujemy, że tak licznie uczestniczyliście w Nocy Bibliotek, która odbyła się 9 października w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej. Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” stało się punktem wyjścia do stworzenia programu wieczoru.
Noc rozpoczęły panie dietetyczki z firmy NaturHouse z Brzeska, prelekcją zatytułowaną „Zdrowie na talerzu”. W czasie spotkania przybliżone zostały zasady zdrowego odżywiania, diet, a także błędów żywieniowych. Po zakończeniu wystąpienia chętni mogli przystąpić do analizy składu ciała, a także omówić jej wyniki z naszymi prelegentkami. Wystąpienie w czasie Nocy Bibliotek nie mogłaby się odbyć bez przedstawienia książek o zdrowiu dostępnych w naszych bibliotekach.
Kolejnym punktem programu była prezentacja książek kucharskich przez Panie z Koła Gospodyń „Rajskie Smaki” z Sufczyna. Jedna z książek została wydana w 1963 roku! Druga natomiast do relikt z lat 70. Gospodynie do dziś korzystają z zawartych w nich przepisach, o czym uczestnicy wydarzenia mogli się przekonać w czasie degustacji ich niesamowitych potraw.
Wieczór zakończył występ naszych wspaniałych seniorów z zespołu „Ocalić od zapomnienia”, przy akordeonowym akompaniamencie Pana Stanisława Gurgula. Wspólne śpiewanie ludowych piosenek z pewnością przyczyniło się do wzmocnienia świadomości kulturowej naszego regionu.
„Dziękujemy Paniom bibliotekarkom – Agnieszce Witek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej, Joannie Wróbel i Bernadecie Malec za przygotowanie tegorocznej edycji, tego ważnego wydarzenia, pokazującego rolę bibliotek w animacji życia społeczno – kulturalnego lokalnej społeczności”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Paniom z KGW „Rajskie Smaki” z Sufczyna, na czele z panią Ewą Płanetą, dziękujemy, pełnym twórczej pasji Seniorom z zespołu „Ocalić od zapomnienia” i Panu Stanisławowi Gurgulowi za oprawę muzyczną. Wszystkim, którzy byli tego niezwykle miłego wieczoru w bibliotece w Porąbce Uszewskiej”– podkreślił Łukasz Przybyło dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury.
Na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy już za rok.

TERMIN:

9 października 2021

godz.

17:00

MIEJSCE:

Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej
ORGANIZATORZY:
Biblioteki Publiczne Gminy Dębno
Dębińskie Centrum Kultury

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis