Narodowe Czytanie w Gminie Dębno 2023

img-2810
Dziękujemy za #NarodoweCzytanie2023, które w naszej Gminie Dębno zostało zorganizowane w Zamku w Dębnie!
Powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, była tegoroczną lekturą tej ogólnopolskiej akcji, która pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej RP, odbywa się co roku na początku września w Polsce.
W sobotę 9 września o godz. 17:00 na dębińskim zamku, zaproszonych gości i miłośników czytelnictwa, przywitała gospodarz muzeum – kustosz Jolanta Januś – Koczwara.
Do udziału w naszej gminnej edycji zaproszenie przyjęli: wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, radny Gminy Dębno Grzegorz Gurgul, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich, Sportu i Promocji Gminy Dębno Anna Jakubas, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z naszej gminy, muzealnicy i czytelnicy bibliotek publicznych naszej gminy.
Po wprowadzeniu przez dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej Agnieszki Witek, i wystąpieniu wójta Gminy Dębno, nastąpiła część artystyczna. W niej zaprezentował się pięknie Zespół Regionalny Porąbcoki z Porąbki Uszewskiej, z akompaniamentem Bartłomieja Sachy, w ludowych aranżacjach pieśni, które można odnaleźć w „Nad Niemnem”. W podziękowaniu za muzyczne przygotowanie tegorocznej edycji wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który od lat patronuje gminnym edycjom akcji, wręczył okolicznościowe egzemplarze lektury Narodowego Czytania 2023 dla członków zespołu. Po występie „Porąbcoków”, nastapiło już wspólne czytanie fragmentów powieści przez przybyłych na dębiński zamek gości.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym bibliotekarkom z naszych publicznych bibliotek pod kierownictwem dyrektor Agnieszki Witek, za organizację tego przedsięwzięcia. Kierownictwu i muzealnikom Zamku w Dębnie za dobrą współpracę.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie czytali tegoroczną lekturę.
Do zobaczenia w następnym roku, na spotkanie z „Kordianem” Juliusza Słowackiego!

 

TERMIN:

9 września 2023

MIEJSCE:

Zamek w Dębnie

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis