Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Dębno

wyrozniajacy_kwadrat(16)

Święto Niepodległości w Polsce to wyjątkowy dzień, obchodzony 11 listopada, upamiętniający moment odzyskania niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów. To okazja do wspólnego świętowania i refleksji nad bohaterskimi dziejami Narodu Polskiego.

Świętowanie w naszej gminie rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy oraz w Kościele Parafialnym Św. Małgorzaty w Dębnie w intencji wolnej Ojczyzny.

W uroczystościach udział wzięli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, jego Zastępca Jacek Szklarz, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Mikosz, Dyrektor Dębińskiego centrum Kultury Łukasz Przybyło, Radni Gminy Dębno – Ewa Płaneta, Andrzej Baca, Grzegorz Gurgul, Marek Łośko, Poczty Sztandarowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Po zakończonym nabożeństwie zgromadzeni przemaszerowali pod Pomniki Niepodległości, pod którym wspólnie odśpiewali hymn, złożyli okolicznościowe wiązanki oraz zapalili znicze.

Po oficjalnych uroczystościach, o godzinie 14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie odbył się niezwykły turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dębno. Na boisku drużyny zebrały się aby rywalizować w sportowych zmaganiach.

Zawody, będące doskonałą okazją do wspólnego świętowania, zgromadziły zarówno zawodników, jak i kibiców, tworząc atmosferę pełną pasji i wspólnoty.

Wieczorem w Sali koncertowej dębińskiego zamku odbyło się Patriotyczne Śpiewanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych. Licznie zgromadzona publiczność wspólnie wyśpiewała historię Polski przy akompaniamencie fortepianu.

Podczas sobotnich uroczystości Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podkreślał, że to wyjątkowe święto jest doskonałym momentem do manifestowania polskiego patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem w wolnym i niepodległym państwie. Wywalczona suwerenność oraz autonomia stanowienia o swoim losie, jest cennym darem, który należy pielęgnować i nieustannie zabiegać o jego utrzymanie.

TERMIN:

11 listopada 2023

MIEJSCE:

Gmina Dębno

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis