Narodowe Czytanie 2020

balladyna_2020

Biblioteki Publiczne Gminy Dębno, Dębińskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Dębno do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Tym razem lekturą będzie „Balladyna” Juliusza Słowackiego.
Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Prezydent RP Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie, w którym zachęca do udziału w akcji:
– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.
– Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji – dodał w liście Prezydent.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, lokalni organizatorzy w Gminie Dębno, przygotowali to przedsięwzięcie w całości w sposób zdalny. Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo miłośnikom polskiej literatury oraz zagwarantować jak największą dostępność w akcji, proponujemy Państwu nagranie wybranych fragmentów utworu i przesłanie materiałów drogą emailową. Powstanie z nich wspólne, pamiątkowe nagranie, które zostanie zaprezentowane 5 września o 10:00 podczas transmisji online z gościnnego dębińskiego zamku. Podczas tej transmisji, odbędzie się także ogłoszenie wyników konkursu czytelniczego, organizowanego przez Biblioteki Publiczne Gminy Dębno i Dębińskie Centrum Kultury. Aby wziąć udział, zarówno w konkursie jak i w Narodowym Czytaniu 2020, należy ten fakt zgłosić do organizatorów. Do wtorku 1 września do godziny 12:00, należy wysłać na adres email: nc2020@kulturadebno.pl chęć udziału w akcji wspólnego czytania bądź w konkursie. Szczegółowych informacji udziela w tej sprawie Pani Agnieszka Witek z Publicznej Biblioteki w Maszkienicach, pod nr tel.: 14/66 50 322 w godzinach pracy biblioteki, oraz pracownicy Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi, pod nr tel:. 14 6658 661. Serdecznie zapraszamy do udziału.

TERMIN:

5 września 2020

godz.

9:00

MIEJSCE:

Muzeum Zamek w Dębnie
ORGANIZATORZY:
Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Biblioteki Publiczne Gminy Dębno

DODATKOWE INFORMACJE

udzielane są pod numerem telefonu:
14 66 50 322
Zmień wpis