Nowy Turniej Rycerski w Dębnie 2022

wyrozniajacy_kwadrat(12)

TURNIEJ RYCERSKI W DĘBNIE POWRACA W NOWEJ ODSŁONIE!!!
JUŻ W NIEDZIELĘ, 4 WRZEŚNIA, WOKÓŁ Zamku w Dębnie, ZAPRASZAMY NA Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości!!!
Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, serdecznie zapraszają na wyjątkowe plenerowe wydarzenie, pn. „Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią  Wojskowości na Zamku w Dębnie”.
Będzie to nowa formuła Turnieju Rycerskiego, który od ponad 25 lat odbywał się na terenach wokół dębińskiego zamku.
W tym roku, wydarzenie to, zaplanowane zostało na niedzielę 4 września.
Od godz. 15:00 rozpoczną się, w zamkowej fosie, pokazy grup rekonstrukcji historycznych.
Będzie można zobaczyć, szerszy niż do tej pory, przekrój wielu jednostek wojskowych. Od rycerzy średniowiecznych z XIV wieku, aż po II wojnę światową.
Tradycyjne turniejowe zmagania rycerzy o „Złoty Warkocz Tarłówny” rozpoczną się o 19:00. Dodatkowo na przybywających miłośników historii wojskowości, militariów będzie czekało otwarte obozowisko z grupami rekonstrukcyjnymi, dioramami, stoiska promocyjne różnych rodzajów Wojska Polskiego, Straży Granicznej czy Policji, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli realnie „dotknąć” historii i wyposażenia prezentujących się grup i jednostek oraz pasjonatów broni.
Dla miłośników czasów średniowiecznych, czekać będzie prawdziwe edukacyjne miasteczko. W nim to znajdziemy obóz średniowieczny, gry i zabawy średniowieczne (strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie włócznią, toporkami i nożami do celu, wyścigi drużyn w drewnianych nartach, walki na worki na równoważni, „młynek rycerski” -okręcanie się na mieczu i ścinanie Kapusty, walki na specjalne treningowe, bezpieczne miecze w kaskach, przeciąganie liny, zmagania siłaczy: rzut kolczugą, bieg damy i rycerza, czy gra w boulle.
Niewątpliwą atrakcją będzie zapewne koncert (pierwszy raz w naszym regionie) Orkiestry Wojskowej Wojsk Lądowych z Lublina. Jednej z najstarszych orkiestr Wojska Polskiego, z licznymi sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Koncert rozpocznie się ok godz. 20:00 na dużej scenie w zamkowej fosie.
Na finał tegorocznych „Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości” ok 21:00 zaplanowano Fireshow (w tym pierwszy raz z użyciem laserów).
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
Organizatorami wydarzenia są Gmina Dębno i Dębińskie Centrum Kultury. Partnerem głównym – Województwo Małopolskie.
Wstęp wolny.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Dębińskiego Centrum Kultury, pod nr tel. 14 66 58 661, email: turniej@kulturadebno.pl
Serdecznie zapraszamy!

Rozpoczęcie za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
TURNIEJ JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ

TERMIN:

4 września 2022

godz.

15:00

MIEJSCE:

Zamek w Dębnie
Organizatorzy
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Partner Główny
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis