promocja tomiku poezji „Inna Anna”

gaudnik_wystawa_2021_main

W czwartkowy wieczór w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej odbyła się promocja debiutanckiego tomiku poezji „Inna Anna” autorstwa pani Anny Gaudnik. Pani Anna przez lata związana była z Porąbką Uszewską, pracując w pobliskiej aptece, służyła ludziom dobrą radą i dobrym słowem. I właśnie słowo stało się przyczyną, dla której tak wiele osób spotkało się wczoraj w naszej bibliotece. Słowo, które niegdyś wypowiedziane, w końcu znalazło swoje miejsce, zapisane na kartach tomiku. Pani Ania niejednokrotnie u nas gościła, odczytując dzieciom, młodzieży, seniorom swoje wiersze, jednak dopiero teraz możemy świętować ukazanie się jej debiutanckiego tomiku.
Spotkanie odbyło się w Porąbce, jednak nie sposób pominąć wkładu wszystkich bibliotek z terenu gminy Dębno włożonego w organizację tego wydarzenia. Podziękowania należą się pani Bernadecie Malec, Dorocie Prokop, Joannie Wróbel. Dziękujemy również wszystkim paniom, które zechciały uświetnić to spotkanie poprzez przyniesienie własnoręcznie robionych przysmaków, kierujemy więc podziękowania w stronę p. Marii Sakłak, p. Marii Ostręga i p. Władysławy Zych.
Nie spotkalibyśmy się jednak, gdyby nie starania pracowników brzeskiej biblioteki, dzięki którym tomik „Inna Anna” ujrzał światło dzienne, bo to Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku wydała wiersze Pani Anny.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac artystki, które wzbudziły duże zainteresowanie i podziw przybyłych gości.

TERMIN:

30 września 2021

godz.

17:00

MIEJSCE:

Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej
ORGANIZATORZY:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku
Biblioteki Publiczne Gminy Dębno

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis