Głosuj na projekt

„Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości”

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Dębno, powiatu brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, miasta Tarnów. Ci z Państwa, którzy w 2022 roku, na początku wakacji chcieliby uczestniczyć w największej imprezie plenerowej o charakterze historyczno, wojskowo, widowiskowo, rekonstrukcyjno, rozrywkowo, kulturalnej, z mocnym elementem naprawdę nowoczesnej i tworzonej na najwyższym poziomie promocji dziedzictwa kulturowego w tej części Polski, a być może Europy.  Prosimy o głosowanie na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego!

Nazwa zadania: TAR 12
Międzynarodowe Spotkania
z Dziedzictwem i Historią Wojskowości

To wydarzenie, to nie tylko nowy Turniej Rycerski na Zamku w Dębnie. To zupełnie nowe przedsięwzięcie z ambicjami na dalszy, odważny rozwój przez kolejne lata. Prosimy o Państwa wsparcie w głosowaniu, do 14 czerwca 2021r. Każdy, kto choć raz był na starym turnieju na Zamku w Dębnie, każdy, kto chciałby nowego otwarcia, zmiany, nowych, świeżych i kreatywnych pomysłów na wydarzenie o naprawdę międzynarodowym charakterze, może się do tego przyczynić. Jak? Oddając swój głos w BO Województwa Małopolskiego, na zadanie: TAR 12. Wokół cudownej przestrzeni Zamku w Dębnie zorganizujemy dla Was moc atrakcji przez kilka dni latem 2022r. Prosimy tylko o Wasz o głos w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego, w imieniu przyszłych organizatorów, na zgłoszony przez dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury, projekt „Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości”. Piękne, idealnie pasujące do skali tego przedsięwzięcia, plenery wokół Zamku w Dębnie, areną pokazów sprzętu wojskowego z wszystkich epok historycznych (od starożytnych Spartan aż po pokazy współczesnych komandosów), turnieju rycerskiego, pokazów konnych i zaprzęgów, żywych lekcji historii, warsztatów, bezpośredniego kontaktu z prawdziwym wojskowym obozowiskiem, na którym grupy pasjonatów historii z Polski i zagranicy będą prezentować swoje stoiska i rekonstrukcje. Do tego moc wydarzeń towarzyszących, takich jak zawody sprawnościowe dla wszystkich grup wiekowych (mały turniej rycerski dla dzieci), warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, otwarte dla publiczności. Dwa koncerty, w tym sobotni występ topowej gwiazdy a w niedzielę finałowy największy w regionie pokaz laserowy i występ chóru wojskowego z orkiestrą symfoniczną. Do tego rozbudowana strefa gastronomiczna – od tradycyjnej polskiej kuchni szlacheckiej aż po współczesne food trucki. To ostatni moment na wsparcie naszego projektu.

Prosimy o Państwa głos!

Dziękujemy za wsparcie instytucjonalne i współpracę Dyrekcji Muzeum Okręgowego w Tarnowie, kierownictwu oddziału na Zamku w Dębnie, Wójtowi Gminy Dębno. Wszystkim zaangażowanym w ten projekt przedstawicielom różnych szczebli władz.
Nagranie promocyjne zostało zrealizowane w maju 2021r. w plenerach wokół Zamku w Dębnie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację nagrania promocyjnego.

Dyrekcji Muzeum Okręgowemu w Tarnowie oraz kierownictwu oddziału na Zamku w Dębnie, Wójtowi Gminy Dębno, za wsparcie, współpracę, udostępnienie plenerów do planu filmowego.

Dziękujemy wszystkim aktorom, rekonstruktorom, pasjonatom historii i koni.
Wystąpili (w kolejności scen): Tomasz Konopka, Andrzej Zieliński, Jakub Kalinowski – Bractwo Rycerskie Zamku Będzin, Rafał Repetowski – Stowarzyszenie „Kasztanka” Laskowa, Jarosław Jop i  Jakub Nowak – SRH im. 16. Pułku Piechoty;  Zaprzęg- stajnia Valkiria: Powożący Adam Dobrzański, Luzacy Emilia Kural i Aneta Pałucka; zaprzęg parokonny, bryczka sportowa typu maraton, Konie : Baster i Lonia.

Wielkie słowa uznania, za realizację audio i video (zdjęcia, montaż, nagrania, dron, efekty specjalne), dla Mariana Czesaka.

Scenariusz i reżyseria filmu:
Łukasz Przybyło, Marian Czesak.

Koncept, projekt: Łukasz Przybyło.

Wszystkie zainteresowane współpracą przy tym projekcie Grupy Rekonstrukcji Historycznej, Bractwa Rycerskie, prosimy o kontakt email: biuro@kulturadebno.pl, tel. 14 66 58 661. Zapraszamy!

Dziękujemy za każdy głos!

Dębińskie Centrum Kultury 2021