Krakowiaczek 2022 – zapisy

wyrozniajacy_kwadrat(4)

Ruszamy z zapisami na 32. „Krakowiaczek” – Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego!!!

Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego „Krakowiaczek” odbędzie się w czerwcu 2022r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. Jest to jedna z największych imprez folklorystycznych w kategorii dziecięcej w Małopolsce. Przegląd swoim zasięgiem obejmuje regiony: Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego oraz pogranicza krakowsko – rzeszowskiego. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Występując pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem i tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek do kultury ludowej swojej małej ojczyzny.

Szanowni Kierownicy, Opiekunowie, Instruktorzy, Choreografowie, Animatorzy kultury ludowej Krakowiaków Wschodnich,

informujemy, że Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi przystępują do organizacji 32. KRAKOWIACZKA – Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego. Powyższe wydarzenie odbędzie się w dniu 5 czerwca 2022 r. w Amfiteatrze letnim w Łoniowej.

Do udziału w Przeglądzie, który ma charakter konkursu zapraszamy: dziecięce zespoły, kapele ludowe, instrumentalistów z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich w zasięgu byłego województwa tarnowskiego, a obecnie z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Ponadto w Przeglądzie udział wezmą uczestnicy konkursu dla Krakowiaków Zachodnich – LAUREACI SPINKI KRAKOWSKIEJ – 2. Przeglądu Folklorystycznego im. Janiny Kalicińskiej, którego Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

W załączeniu znajdą Państwo :
1) pismo informujące
2) regulamin, bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem 32. KRAKOWIACZKA
3) karty zgłoszenia dot. wszystkich kategorii

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: krakowiaczek@mcksokol.pl do dnia 23 maja 2022r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu, MCK SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne, ul. Urszulańska 16, 33-100 Tarnów.

Z poważaniem
Beata Rompała – koordynator 32. „KRAKOWIACZKA”

Szanowni Państwo,

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi informują, że 32. KRAKOWIACZEK – Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca 2022r., w Amfiteatrze letnim w Łoniowej.

Do udziału w Przeglądzie, który ma charakter konkursu Organizatorzy zapraszają: zespoły, kapele ludowe, instrumentalistów z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich w zasięgu byłego województwa tarnowskiego, a obecnie z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Ponadto w konkursie wezmą udział – LAUREACI SPINKI KRAKOWSKIEJ – 2. Przeglądu Folklorystycznego im. Janiny Kalicińskiej dla Krakowiaków Zachodnich, którego Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury
w Mogilanach. Spośród zespołów – laureatów konkursu zostaną wyłonieni reprezentanci regionu krakowskiego do udziału w 45. Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju.

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: krakowiaczek@mcksokol.pl do dnia 23 maja 2022r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu, MCK SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne, ul. Urszulańska 16, 33-100 Tarnów.

Uczestnicy zgłoszeni do udziału w Przeglądzie o terminie i godzinie występu zostaną poinformowani telefonicznie i mailowo przez koordynatora wydarzenia. Jednocześnie informuję, że organizatorzy planują spotkanie opiekunów i kierowników grup z Komisją Artystyczną w celu omówienia prezentowanych programów.

Regulamin i karty zgłoszeń można również pobrać na stronie internetowej: www.mcksokol.pl Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała – koordynator w Biurze Organizacyjnym w Tarnowie,
ul. Urszulańska 16, tel. 18/ 53 40 685, e-mail:krakowiaczek@mcksokol.pl

Bardzo proszę o szeroką popularyzację powyższego Przeglądu wśród kierowników zespołów folklorystycznych/kapel ludowych, instrumentalistów, animatorów kultury tradycyjnej a także
w placówkach oświatowych funkcjonujących w obszarze Państwa działania.

Pozdrawiam,
Piotr GĄSIENICA z-ca dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu


TERMIN:

5 czerwca 2022

MIEJSCE:

Amfiteatr letni w Łoniowej
Organizatorzy:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Dębińskie Centrum Kultury

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis