Koncert zespołu „Dziecięca Ferajna” w Dębnie

wyrozniajacy_kwadrat(31)
Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury, z okazji 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, serdecznie zapraszają na wzruszający Koncert zespołu „DZIECIĘCA FERAJNA” w Dębnie.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Dziecięca Ferajna to bodaj największy obecnie patriotyczno – edukacyjny projekt muzyczny, w skład którego wchodzi ponad 120 dzieci i młodzież z całej Polski. Bardzo ważną częścią tego przedsięwzięcia są młodzi wokaliści Gminnego Chóru Dziecięco – Młodzieżowego Dębińskiego Centrum Kultury, pod kierunkiem Pani Sylwii Pasek. Rozśpiewana, biało-czerwona drużyna już dała się poznać, między innymi na występie w Warszawie (1 sierpnia 2023 z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego) a ostanio podczas koncertów upamiętniających Żołnierzy wyklętych w Dębicy, Tarnowie i Wierzchosławicach
Zespół „Dziecięca Ferajna” powstał z głębokiego patriotyzmu i potrzeby serca. Od początku jest kierowany przez muzyka i producenta Norberta „Smołę” Smolińskiego. W jego skład wchodzą uczniowie, głównie szkół podstawowych, z całej Polski. Wojskowe mundury, powstańcze opaski, hełmy, patriotyczne emblematy, furażerki, orzełki w koronie – to sceniczny ubiór młodych Artystów.
Organizowany w Dębnie koncert, ten jest częścią obchodów upamiętnienia 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Gminie Dębno. Skierowany do wszystkich pokoleń, jest edukacyjnym i muzycznym projektem, powstałym z potrzeby propagowania tradycji, pamięci o polskiej historii i naszych bohaterach, szacunku do kompozytorów utworów z zamierzchłych, jak również współczesnych czasów.
Młodzi Artyści wykonują pieśni zarówno historyczne, jak i utwory współczesne (zespoły HUBAL, SOUL Sanok, PANNY WYKLĘTE, STUDIO S3, ROKICZANKA, MARGARET i SANAH).
Najlepszą oceną działań „Dziecięcej Ferajny” są słowa odbiorców, którzy po koncertach często podkreślają, że spotkania niosą niesamowite ładunki emocjonalne i moc silnych wzruszeń.
Organizatorem koncertu jest Dębińskie Centrum Kultury.
Partnerem głównym wydarzenia jest Małopolska.
Patronat honorowy objęła Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz.

TERMIN:

13 kwietnia 2024

godz.

18:00

MIEJSCE:

Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
Organizatorzy:
Dębińskie Centrum Kultury
Partner Główny
Województwo Małopolskie
Patronat honorowy:
Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis