21. Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

konkurs_koled_2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w dobrze znanym i zakorzenionym w naszej tradycji Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
W tym roku, organizatorzy Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Łysej Górze zapraszają do wzięcia udziału, wyjątkowo, w formie online. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i na świecie zasady uczestnictwa musiały ulec zmianie w celu umożliwienia przeprowadzenia konkursu w aktualnych realiach.
Konkurs odbędzie się w kilku kategoriach wiekowych, wyjątkowo w tym roku poszerzonych o kategorię open – czyli młodzież szkół ponadpodstawowych, dorosłą młodzież studiującą/pracującą lub dorosłych do 25 roku życia.
Uczestnicy, zobowiązani są do zarejestrowania wykonania kolędy lub pastorałki przy pomocy kamery, smartfonu lub innego urządzenia umożliwiającego utrwalenie dźwięku i obrazu.
Szczegóły dotyczące przygotowania materiału są następujące.
Nagranie dźwięku można zrealizować przez mikrofon w kamerze, smartfonie lub sprzęt audio podłączony do kamery (mikrofon wokalowy, odtwarzacz, mikser).
Należy zadbać o dobrą słyszalność zarówno śpiewu jak i akompaniamentu.
Film musi zostać nagrany tak, aby nie budził wątpliwości co do autentyczności wykonania utworu przez uczestnika. Mile widziane świąteczne tło (choinka, inny wystrój).
W zależności od warunków, nagrania można dokonać w domu lub w przedszkolu/szkole. Przypominamy, że aktualne przepisy pozwalają na prowadzenie zajęć w formie konsultacji na terenie szkoły w grupie do pięciu osób dla uczniów klas ósmych.
Gotowy materiał wraz z pisemnym zgłoszeniem (Karta zgłoszenia – załącznik do regulaminu) należy przesłać na adres konkurs@kulturadebno.pl do dnia 8 stycznia 2021r. Można użyć także dostępnych programów do przesyłania plików o większych rozmiarach. Dodatkowych informacji można uzyskać w Dębińskim Centrum Kultury telefonicznie, pod nr: 14 66 58 661 lub przez email: konkurs@kulturadebno.pl
Wszystkie nadesłane nagrania zostaną przekazane do oceny powołanemu w tym celu Jury.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 10 stycznia 2021r. Będziemy na bieżąco informować o realizacji konkursu. Najlepsi wykonawcy nagrodzeni zostaną dyplomami oraz upominkami i, co jest warte uwagi, zostaną zaproszeni do nagrania swoich utworów w naszym studio pod okiem profesjonalistów.
Życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału!

Do pobrania:

TERMIN:

8 stycznia 2020

godz

15:00

MIEJSCE:

ONLINE
ORGANIZATORZY:
Dębińskie Centrum Kultury
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łysej Górze

DODATKOWE INFORMACJE

udzielane są pod numerem telefonu:
14 66 58 661
Zmień wpis