Zajęcia muzyczno-rytmiczne podczas „Twórczego Lata z DCK 2020”

rytmika_2020_01

Dziś odbyły się w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi bardzo ciekawe zajęcia muzyczno – rytmiczne dla grupy dzieci z terenu Gminy Dębno w wieku 6 – 11 lat. Zajęcia prowadziła Pani Iga Piorunowicz – absolwentka wokalistyki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jej ukochaną grupą odbiorców są najmłodsi słuchacze, dlatego współpracuje z miesięcznikiem „Bliżej Przedszkola”, dla którego nagrała wiele płyt z edukacyjnymi piosenkami dla dzieci. Ukończywszy kurs wychowawcy kolonijnego, jeździ na obozy, gdzie jej głównym celem jest umuzykalnianie młodych uczestników. Zafascynowana sztuką podkładania głosu w filmach, ukończyła kurs dubbingu, co zaowocowało pracą w warszawskim Studiu Master Film. Otrzymała wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Anny German w Białymstoku (2018). Obecnie naucza śpiewu w Szkole Wokalno Aktorskiej w Krakowie. Towarzyszyła jej, dbając o dobrą atmosferę, przebieg i integrację uczestników zajęć, Pani Beata Palej, pedagog i psycholog. Dziękujemy obu Paniom za zaangażowanie i ciekawe prowadzenie warsztatów. Dzisiejszy 6 godzinny cykl, zawierał przeróżne zabawy muzyczne, wiedzę i pracę z ludzkim głosem, ćwiczenia z instrumentami, poszukiwanie dźwięku i wiele innych muzycznych eksperymentów. Zajęcia były częścią tegorocznego „Twórczego lata z DCK 2020”, czyli bloku jednodniowych warsztatów z różnych dziedzin kultury, sztuki i aktywności fizycznej. To także kolejne nowe, proponowane zajęcia, które znajdą się w ofercie DCK na ten rok szkolny 2020/2021.
„Wierzymy, że pomimo trudów i szczególnych wyzwań tego okresu, uda nam się uruchomić takie grupowe zajęcia muzyczne, rytmiczne i rodzinne spotkania z muzyką dla najmłodszych a także innych (w tym seniorów) grup wiekowych” – podkreśla dyrektor DCK – Łukasz Przybyło.
Przed nami kolejne zajęcia w ramach „Twórczego Lata z DCK 2020”. Przypominamy, że wszystkie zajęcia odbywają się bezpłatnie, są współfinansowane ze środków Gminy Dębno, a za to wsparcie serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy – Panu Wiesławowi Kozłowskiemu.

TERMIN:

21 sierpnia 2020

MIEJSCE:

Dębińskie Centrum Kultury
Jastew 13
ORGANIZATORZY:
Dębińskie Centrum Kultury
Gmina Dębno

DODATKOWE INFORMACJE

udzielane są pod numerem telefonu:
14 66 58 661
Zmień wpis