Wspólne obchody Narodowego Święta Nieodległości w Gminie Dębno

niepodleglosc_2021_main_relacje

11 listopada 2021 r. w Gminie Dębno odbyły się uroczyste obchody święta Niepodległości.
103 rocznicę odzyskania wolności przez Polskę rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kościele św. Małgorzaty w Dębnie, sprawowana przez ks. dr JerzegoKrzanowskiego. W nabożeństwie wzięli udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, Radni Gminy Dębno Ewa Płaneta, Grzegorz Gurgul, Andrzej Baca i Grzegorz Kłusek, dyrektorzy i nauczyciele z pobliskich szkół podstawowych, a także mieszkańcy gminy. Po mszy św. odbył się marsz z biało – czerwonymi flagami pod Pomnik Niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a przy asyście pocztów sztandarowych zostały złożone wiązanki przez delegacje wieńcowe.
O godz. 13:30 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi rozpoczął się II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Dębno, którego inauguracji dokonał Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.
O godz. 14:00 uroczyste obchody w Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy rozpoczęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka, którzy przygotowali występ upamiętniający poległych w obronie kraju. Po inscenizacji odbyła się Msza Św. sprawowana przez ks. Proboszcza Stanisława Dudka. Po Mszy, zgromadzeni udali się pod pomnik, aby pomodlić się za poległych w walce o wolność. Wiązanki oraz znicze złożyli: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy oraz Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, a także radny Gminy Dębno oraz sołtys wsi Marek Łośko.
Wieczorem, po zaciętych rozgrywkach szachowych odbywających się w Domu Kultury dyplomy oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wspólnie z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszem Przybyło. O godz. 18:00 w formule online odbył się koncert pt. „Polskie Drogi Wolności” w hołdzie pokoleniom Polaków walczącym o Niepodległą Ojczyznę. Wystąpili dębińscy artyści, instruktorzy oraz wokaliści Dębińskiego Centrum Kultury, którzy w nowych aranżacjach znanych pieśni patriotycznych poprowadzili słuchaczy przez historię polskich walk o Niepodległość. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zwieńczy turniej siatkarski, który zostanie rozegrany 21 listopada na Hali Widowiskowo Sportowej w Dębnie. Szczegóły na stronie:
https://gminadebno.pl/news-general,zaproszenie-do-udzialu-w-turnieju-pilki-siatkowej,5102.html?fbclid=IwAR1jJbreJ8O4v_AlP0pLl93LebSnUgeOmbmlgrs6TkZ3RLMunXpv2Mscn2o
Źródło: Gmina Dębno

TERMIN:

11 listopada 2021

MIEJSCE:

Gmina Dębno
ORGANIZATORZY:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Instytut Sportu Państwowy Instytut Badawczy
Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Zamek w Dębnie
Parafia św. Małgorzaty w Dębnie

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis