W naszej Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej, odbyło sie spotkanie autorskie z Dawidem Tekielą – twórcą popularnego portalu internetowego „Wiedza bezużyteczna” oraz autorem książki pod tym samym tytułem. Pan Dawid pochodzi z Porąbki Uszewskiej i jest absolwentem tutejszej szkoły. Podczas rozmowy opowiedział o swojej drodze zawodowej, początkach działalności w internecie oraz o tym, jak powstał portal, który dziś cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników. Zachęcił Uczniów do odwagi w podejmowaniu decyzji i spełnianiu swoich marzeń.
To było niezwykle miłe spotkanie. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej mieli możliwość zadawania pytań dotyczących pracy autora, prowadzenia strony internetowej, tworzenia książki oraz codziennych inspiracji. Nasz Gość odpowiadał na wszystkie pytania z dużą cierpliwością i życzliwością, dzieląc się wieloma ciekawostkami oraz doświadczeniami 
Na zakończenie, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło podziękował Panu Dawidowi za inspirujące spotkanie oraz Pani Agnieszce Witek dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej z Porąbki Uszewskiej za przygotowanie wydarzenia.