Uroczystości 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gminie Dębno

bitwa_warszawska_2020_20

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.
W gminie Dębno uroczystości związane z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się Mszą Św. w kościele Parafialnym pw. Św. Małgorzaty w Dębnie. Po jej zakończeniu przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno na czele z Jackiem Szklarzem Zastępcą Wójta, proboszczem ks. dr Jerzym Krzanowskim, Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury – Łukaszem Przybyło, radnymi, sołtysami oraz mieszkańcami gminy w asyście pocztów sztandarowych ze Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej i OSP z Woli Dębińskiej przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie złożyli kwiaty oraz znicze i wspólnie uczcili pamięć o bohaterach poległych w wyniku walk.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za udział w dzisiejszych uroczystościach związanych z Gminnymi Obchodami Setnej Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920.
Z tego miejsca, szczególne słowa uznania kierujemy do Pani Sylwii Pasek i Pana Roberta Sowy za oprawę muzyczno – wokalną.

Mieszkańcy Gminy Dębno mogli również obejrzeć wystawę pod tytułem „Wojna z bolszewikami. Bitwa Warszawska 1920” wystawioną obok kościoła w Dębnie.

TERMIN:

15 sierpnia 2020

MIEJSCE:

Kościół pw. św. Małgorzaty w Dębnie
Pomnik Niepodległości w Woli Dębińskiej
ORGANIZATORZY:
Parafia pw. św. Małgorzaty w Dębnie
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury

DODATKOWE INFORMACJE

udzielane są pod numerem telefonu:
14 66 58 661
Zmień wpis