Turniej Rycerski 2023

wyrozniajacy_kwadrat(77)
TURNIEJ RYCERSKI NA ZAMKU W DĘBNIE W NOWEJ ODSŁONIE!!!
Wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Muzeum Okręgowe w Tarnowie Kazimierz Kurczab, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, serdecznie zapraszają na wyjątkowe plenerowe wydarzenie, pn. Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie ⚔️ 🪖 🏰.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
Będzie to nowa formuła (zapoczątkowana w zeszłym roku), dobrze znanego Turnieju Rycerskiego, który od ponad 2️⃣5️⃣ lat odbywał się na terenach wokół dębińskiego zamku 🏰. Po ubiegłorocznym, bardzo pozytywnym przyjęciu nowego turnieju, zapraszamy Państwa pod piękny dębiński zamek także i w tym roku!
Tegoroczne wydarzenie, zaplanowane zostało na niedzielę 2️⃣7️⃣ sierpnia 2023 roku.
Od godz. 16:00 rozpoczną się, w zamkowej fosie, pokazy grup rekonstrukcji historycznych🛡️.
Zobaczymy jednostki z różnych epok. Od rycerzy średniowiecznych z XIV wieku, aż po II wojnę światową.
Dodatkowo wystąpią grupy kaskaderów konnych z niezwykle atrakcyjnym, dynamicznym pokazem.
Jedną z najatrakcyjniejszych tegorocznych prezentacji rekonstrukcyjnych będzie zapewne wielki pokaz husarski!
Tradycyjne turniejowe zmagania rycerzy o „Złoty Warkocz 👸 Tarłówny” rozpoczną się ok. godz. 18:30.
Dodatkowo na przybywających miłośników historii wojskowości, militariów będzie czekało otwarte obozowisko z grupami rekonstrukcyjnymi, dioramami, stoiska promocyjne różnych rodzajów Wojska Polskiego, Straży Granicznej czy Policji, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli realnie „dotknąć” historii i wyposażenia prezentujących się grup i jednostek oraz pasjonatów broni.
W tym roku prezentacje współczesnego uzbrojenia Wojska Polskiego będą prezentować także Zakłady Mechaniczne z Tarnowa wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Dla miłośników czasów średniowiecznych, czekać będzie prawdziwe edukacyjne miasteczko!
W nim to znajdziemy obóz średniowieczny, gry i zabawy średniowieczne (strzelanie z łuku 🏹 do tarczy 🎯, rzucanie włócznią, toporkami 🪓 i nożami 🔪do celu, wyścigi drużyn w drewnianych nartach, walki na worki na równoważni, „młynek rycerski” -okręcanie się na mieczu i ścinanie Kapusty, walki na specjalne treningowe, bezpieczne miecze w kaskach, przeciąganie liny, zmagania siłaczy: rzut kolczugą, bieg damy i rycerza, czy gra w boulle.
Strefa edukacji i obozowiska będzie w tym roku znajdowała się w specjalnie wydzielonej, bezpiecznej lokalizacji obok głównej areny turniejowej.
🎤🎸Muzyczny finał tegorocznych Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości będzie niewątpliwie jednym z ważniejszych kulturalnych plenerowych wydarzeń w regionie.
W tym roku w przepięknych plenerach parkowych dębińskiego zamku wystąpi dla Państwa żywa legendy polskiej muzyki – Zespół Dżem!
Koncert rozpocznie się o godz. 2️⃣0️⃣:0️⃣0️⃣ na dużej scenie w zamkowej fosie.
Na zakończenie tegorocznych „Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie” ok 2️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣ zaplanowano Fireshow (wyjątkowy spektakl światła, laserów, sztucznych ogni i muzyki).
Dodatkowo, dzień przed wydarzeniem, tj. w sobotę 26. 08. od godz. 9:00 do 13:00, będzie organizowana we współpracy z OSP KSRG Dębno – Akcja Krwiodawstwa w mobilnym punkcie poboru krwi na parkingu zamkowym. Dla oddających krew, przygotowano atrakcyjne niespodzianki związane z niedzielnym turniejem rycerskim.
Kolejną atrakcją towarzyszącą tegorocznym „Międzynarodowym Spotkaniom z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie” będzie duży lunapark, który uzupełni bogatą ofertę pokazów rekonstruktorów i żywej lekcji historii.
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
 
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy‼️
—————————————
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Dębińskiego Centrum Kultury, pod nr tel. 14 66 58 661, email: turniej@kulturadebno.pl

Rozpoczęcie za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
TURNIEJ JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ

TERMIN:

27 sierpnia 2023

godz.

16:00

MIEJSCE:

Zamek w Dębnie
Organizatorzy
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Partner Główny
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis