Spotkanie autorskie z Piotrem Marecikiem i Szymonem Smagą

smaga_spotkanie_autorskie_main_2021

W dniu 11 grudnia w Restauracji „Agawa” w Woli Dębińskiej odbyło się spotkanie, połączone z promocją dwóch publikacji: „W przededniu Wielkiej Wojny – gmina Dębno w czasach autonomii galicyjskiej 1867-1918” autorstwa Piotra Marecika i Szymona Smagi oraz „Dzieje Hermana Sperbera” autorstwa Szymona Smagi, opisująca losy cudem ocalałego z egzekucji w Dębnie podczas okupacji niemieckiej – Hermana Sperbera. Pozycja opisuje również jego dalsze przeżycia, oraz losy innych Żydów pochodzących z Gminy Dębno.
Gratulujemy autorom ich niezwykłej pracy, dziękujemy za przekazanie kilku książek do naszych bibliotek, a tych z Państwa, którzy nie mogli być w sobotę, zapraszamy już na organizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej wydarzenie: Promocja książek „W przededniu Wielkiej Wojny” i „Dzieje Hermana Sperbera” 15 stycznia o godz. 17:00.

Dodatkowo informujemy, że od 15 grudnia obie publikacje będzie można nabyć (oprócz bezpośredniego kontaktu z autorami: dr Piotrem Marecikiem i Szymonem Smagą) – w bibliotekach Publicznych Gminy Dębno, w godzinach pracy bibliotek. Informacje i kontakty:
https://kulturadebno.pl/bibioteki/
fot. Leokadia Rudek

TERMIN:

11 grudnia 2021

MIEJSCE:

Restauracja "AGAWA" w Woli Dębińskiej

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis