Spotkanie autorskie z Piotrem Marecikiem i Szymonem Smagą

spotkanie_autorskie_marecik_smaga_2022

W ubiegłą sobotę, 29 stycznia, w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej odbyło się spotkanie autorskie z p. dr. Piotrem Marecikiem oraz p. Szymonem Smagą – Kumorek. Spotkaliśmy się wokół dwóch nowo wydanych książek: „W przededniu Wielkiej Wojny” autorstwa obydwu panów oraz „Dzieje Hermana Sperbera”, którą napisał Szymon Smaga-Kumorek. Po oficjalnych przywitaniach głos zabrał również Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Dziękując autorom za trud przez nich podjęty i ogrom wykonanej pracy, wręczył symboliczne wieczne pióra. Książki bowiem są owocem 6-letnich badań, kwerend bibliotecznych, rozmów…
Po prelekcji był czas na pytania od uczestników. Pytania padały również podczas żywych rozmów kuluarowych. Cieszy fakt, że historia naszego regionu budzi takie zainteresowanie, o czym świadczyła obecność mieszkańców naszej gminy.
Dziękujemy Autorom za ich wyjątkową pracę i spotkanie.
Wszystkim przybyłym gościom za przybycie.
„Dziękuję p. Bernadce Malec z Biblioteki Publicznej w Sufczynie za pomoc w organizacji wydarzenia oraz p. Lucynie Matura z DCK za pomoc i relację fotograficzną, a paniom z Koła Gospodyń „Rajskie Smaki” z Sufczyna za przygotowanie poczęstunku dla przybyłych gości. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu p. dyrektora DCK Łukasza Przybyło za co również należą się podziękowania” – podkreśla dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej Pani Agnieszka Witek.

TERMIN:

29 stycznia 2022

godz.

16:00

MIEJSCE:

Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej
ORGANIZATORZY:
Biblioteki Publiczne Gminy Dębno
Dębińskie Centrum Kultury

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis