Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury

Projekt bez tytułu

Trudny rok 2020 kończymy z niezwykle ważną inwestycją. Na jej realizację uzyskaliśmy dotację z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury 2020”. Efektem realizacji projektu „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” jest właśnie ten nowy nabytek.
To nowoczesna, przystosowana do różnych warunków, podłoża i nachylenia terenu scena, która będzie nieodzownym elementem wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie Gminy Dębno.
Nasza nowa scena posiada elektryczno-hydrauliczny sposób podnoszenia dachu i poziomowania podłogi, sterowany pilotem. Jej rozmiary po rozłożeniu to: 8m x 6m x 5m, posiada dach łukowy profilowany (łukowy). Rama przyczepy zbudowana jest z profili stalowych, podparta na dwóch osiach, ustawiana, poziomowana, dodatkowo zabezpieczona galwanizacją. Scena zawiera częściowo ruchome, rozkładane podesty sceniczne z możliwością regulacji wysokości, wykonanych z profili aluminiowych pokrytych atestowaną płytą antypoślizgową i wodoodporną. Dostawę sceny zrealizowała firma ALSPAW Group Sp. z o.o. Sp. k.
Scenę można transportować, jej rozłożenie i złożenie przez min 2 przeszkolonych pracowników trwa w zależności od warunków terenowych i pogodowych od 45 min do 3 godzin.
„To był jeden priorytetowych celów pracy w DCK – pozyskanie środków zewnętrznych na własną, mobilną scenę. Nie udało się z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Podjęliśmy zatem kolejne starania. Ten cel został w końcu osiągnięty. Nasz wysoko oceniony wniosek w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu został pozytywnie zakwalifikowany do dofinansowania. To duży krok naprzód. Po powrocie do pełnej normalności w funkcjonowaniu kultury, ta inwestycja znacznie zwiększy zakres wydarzeń plenerowych. Już planujemy nowe przedsięwzięcia (festiwale, przeglądy, cykle koncertów itp.) o skali nawet międzynarodowej, które oprócz dobrze znanych i cyklicznych imprez, ubogacą życie społeczne, kulturalne i sportowe mieszkańców Gminy Dębno. Dziękuję wszystkim pracownikom DCK, urzędu Gminy Dębno, Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaangażowanych w ten projekt. Dziękuję bardzo Wójtowi Gminy Dębno Wiesławowi Kozłowskiemu za wsparcie na każdym etapie tego projektu oraz zapewnienie wkładu własnego w tym trudnym roku. Teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość i już nie możemy doczekać się wydarzeń plenerowych z wykorzystaniem nowej sceny” – podkreśla inicjator projektu – dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury – Łukasz Przybyło.
Wartość inwestycji to 157 403,10zł, z czego kwota pozyskanego dofinansowania z dotacji to 121 011,50 zł, wkład własny to 36 391,60zł

Zadanie „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z wkładu własnego Dębińskiego Centrum Kultury, pochodzącym ze środków Gminy Dębno.

TERMIN:

28 grudnia 2020

MIEJSCE:

Dębińskie Centrum Kultury
DOFINANSOWANIE:
ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
oraz z wkład własny Dębińskiego Centrum Kultury, pochodzący ze środków Gminy Dębno.

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis