Robotyka KREATECH 2020

KREATECH_2020

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza do zapisów na zajęcia robotyki KREATECH.
W trakcie warsztatów dzieci pod okiem instruktorów tworzą kolejne programy w graficznym środowisku dedykowanym dla zestawów LEGO Mindstorms. Bardziej zaawansowani kursanci rozpoczynają programowanie tekstowe m. in. w języku C.
Kursanci realizują zadane projekty, uczą się konstruować własne roboty, a także tworzyć kolejne, coraz bardziej zaawansowane programy. W trakcie zajęć organizowane są również walki robotów i gry turniejowe.
Zajęcia z robotyki odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
1) Grupa młodsza (4-7 lat)
Zajęcia dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką. Podczas kursu dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo, WeDo 2.0. W każdym zestawie WeDo znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia.
W trakcie kursu dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem instruktorów tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku. Dzieci przyswajają wiadomości z zakresu mechaniki i robotyki, m. in. dowiadują się czym są przekładnie zębate i pasowe, gdzie wykorzystywane są roboty w dzisiejszym świecie.
2) Grupa starsza (8-15 lat)
Zajęcia dla osób, które ukończyły kurs WeDo oraz starszych dzieci i młodzieży przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms (NXT oraz najnowszych EV3). Na zestawy Mindstorms składają się części konstrukcyjne, programowalna kostka oraz różnego rodzaju czujniki (m. in. dotyku, koloru, podczerwieni).
Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 533 116 674.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ w roku szkolnym 2020/21:

 • ROK 2020:
  • WRZESIEŃ 26
  • PAŹDZIERNIK 3, 17, 31
  • LISTOPAD 14, 28
  • GRUDZIEŃ 12
 • ROK 2021
  • STYCZEŃ 9, 23
  • LUTY 6

TERMIN:

26 września 2020

godz.

11:00

MIEJSCE:

Jastew 13
ORGANIZATOR:
KreaTech

DODATKOWE INFORMACJE

udzielane są pod numerem telefonu:
14 66 58 661
Zmień wpis