Pożegnanie wakacji w Gminie Dębno

Dziękujemy serdecznie za wspólną zabawę podczas dwudniowego „Pożegnania wakacji” w Gminie Dębno! Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny”. Partnerem głównym było Województwo Małopolskie
Był to rodzinny festyn w ubiegłą sobotę i niedzielę, odbywający się przy uroczyście otwartej w piątek 3 września – Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji.
Podczas dwóch dni wydarzenia, na nowej gminnej, plenerowej scenie Dębińskiego Centrum Kultury odbyły się liczne występy i koncerty.
W sobotę wystąpili: duet Sylwia Pasek (wokal) i Łukasz Wełna (gitara) w dobrze znanych rockowych i popowych utworach. Po nich, od 20:00 na scenie usłyszeliśmy muzykę klubową, radiową, disco, którą zaserwował z wielką porcją energii i decybeli, w dyskotekowym nurcie – DJ RAFMIX (Rafał Witkowski – jeden z najbardziej znanych polskich DJ – ów oraz prezenter radiowy RMF MAXX). Plenerowa dyskoteka trwała do 23:00.
W niedzielę na scenie przed halą pięknie zaprezentowali się młodzi wokaliści ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury. Wystąpili: Aleksandra Sacha, Julia Biernat, Wojciech Wołek, Patrycja Danilewicz, Gołąb Weronika, Patryk Ledziński, Wiktoria Płaneta, Kornelia Świątkowska, Kamila Roczniak, Izabella Sacha.
Po godz. 19:00 pojawili się w sporej liczbie, pod wodzą Tadeusza Malika, muzycy z Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów, by w energicznych folkowych brzmieniach bawić zgromadzonych Gości.
Na finał wystąpił zespół Granda Squad, który oprócz koncertu, zapewnił także oprawę muzyczną do zabawy tanecznej pod gołym niebem.
W czasie „Pożegnania wakacji” były także zapewnione liczne darmowe atrakcje dla dzieci:
Dla najmłodszych EduAnima przygotowała animacje i stanowiska z kulą sferyczną, łucznicze, ze skaczącymi szczudłami, stanowisko z animatorami (malowanie buzi, baloniki, duże bańki, zabawy z chustą), plac zabaw dla maluszków (piankowe klocki XXL, mini basen z kulkami). Do tego gry i konkursy z nagrodami, dyscypliny sportowe, w których pomagali animatorzy „Orlika w Dębnie”.
Przez dwa dni imprezy dla wszystkich dzieci były dostępne darmowe dmuchańce. Także w niedzielę, dla najmłodszych na scenie, o 16:00, zaprezentowany został spektakl Domowego Teatru Lalek – „śmieciowe historie” o odpowiedzialnym ekologicznym zachowaniu. Dodatkowo, za co bardzo dziękujemy, strażacy z OSP Dębno i policjanci z Komendy Powiatowej policji w Brzesku, prezentowali sprzęt i opowiadali o swojej służbie.
Były też stoiska rękodzielnicze, a swą niezwykłą sztukę ludową prezentował także lokalny artysta Pan Antoni Osmęda.
W niedzielę także prezentował się Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej z ofertą dla dzieci i młodzieży. Była możliwość zapisów i zdobycia informacji o nowo utworzonym w Gminie Dębno ruchu harcerskim.
Podczas niedzielnego festynu na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie, został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” punkt szczepień. Było można, bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, w ramach akcji #SzczepimySię z KGW w godz. 12:00 – 17:00. Dla zaszczepionych osób organizatorzy przygotowali drobne upominki. Panie z KGW „Warkocz Tarłówny z Dębna serwowały także swoje specjały, oraz prezentowały przygotowanie dań dla publiczności.
W niedzielę podczas pikniku prowadzona była także zbiórka, wspierająca leczenie i rehabilitację Pana Staszka Malca z Łoponia, który został dotkliwie pobity w marcu tego roku we Francji.
Organizatorzy „Pożegnania wakacji w Gminie Dębno”: Wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” dziękują wszystkim za wspólny czas spędzony w miłej atmosferze przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie.
Partnerem głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie.
Wierzymy, że to wydarzenie, już na trwale wpisze się w kalendarz oficjalnych imprez w Gminie Dębno.

Partner główny: Województwo Małopolskie

TERMIN:

4 września 2021

-5

września 2021

MIEJSCE:

Teren przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie
ORGANIZATORZY:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Koło Gospodyń Wiejskich "Warkocz Tarłówny" w Dębnie
PARTNER GŁÓWNY:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis