Pożegnanie Lata w Gminie Dębno

pozegnanie_wakacji_2021_main

Zapraszamy serdecznie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno!
Będzie to rodzinny festyn w najbliższą w sobotę i niedzielę odbywający się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Na przybyłych gości będzie czekać moc atrakcji.
I tak, podczas dwóch dni wydarzenia, na nowej plenerowej scenie Dębińskiego Centrum Kultury odbędą się liczne występy i koncerty.
Sobota to przede wszystkim występ duetu Sylwii Pasek (wokal) i Łukasza Wełny (gitara) w dobrze znanych rockowych i popowych utworach. Później będzie zapewne coś dla młodszej publiczności. Od 20:00 na scenie usłyszymy muzykę klubową, radiową, disco, którą zaserwuje w dyskotekowym nurcie DJ RAFMIX (Rafał Witkowski – znany polski DJ i prezenter radiowy RMF MAXX). Plenerowa dyskoteka będzie trwała do 23:00.
W niedzielę na scenie przed halą zaprezentują się młodzi wokaliści ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury. Początek muzycznego programu od godz. 17:00.
Od 19:00 pojawią się na scenie w sporej liczbie muzycy z Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów, by w energicznych folkowych brzmieniach bawić zgromadzonych Gości.
Na finał wystąpi zespół Granda Squad, który oprócz koncertu, zapewni także oprawę muzyczną do zabawy tanecznej pod gołym niebem, która potrwa do godz. 22:00
W czasie „Pożegnania wakacji” będą także zapewnione liczne darmowe atrakcje dla dzieci:
Dla najmłodszych EduAnima przygotowała animacje i stanowiska z kulą sferyczną, łucznicze, ze skaczącymi szczudłami, stanowisko z animatorami (malowanie buzi, baloniki, duże bańki, zabawy z chustą), plac zabaw dla maluszków (piankowe klocki XXL, mini basen z kulkami). Do tego gry i konkursy z nagrodami.
Przez dwa dni imprezy dla wszystkich dzieci będą dostępne darmowe dmuchańce, a dla rodziców strefa relaksu.
Także w niedzielę, dla najmłodszych na scenie, o 16:00, zaprezentowany zostanie spektakl Domowego Teatru Lalek. Dodatkowo uczyć i bawić w niedzielne popołudnie będą pokazy Straży Pożarnej i Policji.
Będą też stoiska rękodzielnicze oraz ze sztuką ludową.
Bogatą strefę gastronomiczną różnych smaków zapewnią Food Trucki (sobota i niedziela) oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” z Dębna. Panie będą serwować regionalne potrawy w ramach kulinarnych pokazów swoich reprezentacyjnych dań.
W niedzielę będzie także prezentował się Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej z ofertą dla dzieci i młodzieży. Będzie możliwość zapisów i zdobycia informacji o nowo utworzonym w Gminie Dębno ruchu harcerskim.
Podczas niedzielnego festynu na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie, zostanie zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” punkt szczepień. Będzie można bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w ramach akcji #SzczepimySię z KGW w godz. 12:00 – 17:00. Aby zaszczepić się wystarczy wyłącznie dowód osobisty. Dla zaszczepionych osób organizatorzy przygotowali drobne upominki.
W niedzielę podczas pikniku prowadzona będzie także zbiórka, wspierająca leczenie i rehabilitację Pana Staszka Malca z Łoponia, który został dotkliwie pobity w marcu tego roku we Francji.
Organizatorzy: Wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury i Koło Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” zapraszają wszystkich w najbliższą sobotę (od 16:00) i niedzielę (od 15:00) pod Halę Widowiskowo – Sportową w Dębnie. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Partner główny: Województwo Małopolskie

TERMIN:

4 września 2021

- 5

września 2021

MIEJSCE:

Teren przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie
ORGANIZATORZY:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Koło Gospodyń Wiejskich "Warkocz Tarłówny" w Dębnie
PARTNER GŁÓWNY:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis