Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Dębno

gminne_obchody_2021_main2

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczny program jest rozłożony w czasie. W dniu 11 listopada zaplanowano tradycyjnie już Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele pw. Św. Małgorzaty w Dębnie, po której odbędzie się marsz z biało – czerwonymi flagami pod Pomnik Niepodległości. Tam też będzie wspólnie odśpiewany hymn państwowy, przy asyście pocztów sztandarowych zostaną złożone wiązanki przez delegacje wieńcowe.
O 13:30 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi rozpocznie się II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Dębno. Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy są dostępne:
https://kulturadebno.pl/ii-turniej-szachowy-z-okazji-gminnych-obchodow-narodowego-swieta-niepodleglosci/
Muzyczny hołd pokoleniom Polaków walczących o Niepodległą Ojczyznę, wybrzmi w koncercie „Polskie Drogi Wolności”. Wystąpią dębińscy artyści, instruktorzy, wokaliści Dębińskiego Centrum Kultury, by w nowych aranżacjach znanych pieśni patriotycznych poprowadzić nas przez historię polskich walk o Niepodległość. Transmisja online tego wydarzenia, z dębińskiego zamku, rozpocznie się na portalu Facebook Dębińskiego Centrum Kultury o godz. 18:00 w dniu 11 listopada. Link:
https://www.facebook.com/dckgminadebno/
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zwieńczy turniej siatkarski, który zostanie rozegrany 21 listopada na Hali Widowiskowo Sportowej w Dębnie. Szczegóły na stronie:
http://www.gminadebno.pl/news-general,zaproszenie-do-udzialu-w-turnieju-pilki-siatkowej,5102.html

TERMIN:

11 listopada 2021

godz.

11:00

MIEJSCE:

Kościół pw. św. Małgorzaty w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury,
Hala Widowiskowo - Sportowa w Dębnie
ORGANIZATORZY:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Instytut Sportu Państwowy Instytut Badawczy
Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Zamek w Dębnie
Parafia św. Małgorzaty w Dębnie

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis