Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Dębno

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczny program jest rozłożony w czasie i zawiera różne formy przeżywania tego radosnego święta.

W dniu 11 listopada zaplanowano tradycyjnie już Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele pw. Św. Małgorzaty w Dębnie, po której odbędzie się marsz z biało – czerwonymi flagami pod Pomnik Niepodległości. Tam też będzie wspólnie odśpiewany hymn państwowy, przy asyście pocztów sztandarowych zostaną złożone wiązanki przez delegacje wieńcowe.

Wcześniej, o 10:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi rozpocznie się III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Dębno. Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy są dostępne:
https://kulturadebno.pl/turniej-szachowy2022/

W gościnnych progach dębińskiego zamku, o godz. 17:00, podczas „Patriotycznego Śpiewania”, wspólnie wykonamy najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. W tej muzycznej podróży po polskiej historii, towarzyszyć nam będzie inaugurujący oficjalną działalność chór dziecięco – młodzieżowy Dębińskiego Centrum Kultury.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zwieńczy turniej siatkarski, który zostanie rozegrany 13 listopada na Hali Widowiskowo Sportowej w Dębnie. Szczegóły na stronie:
https://gminadebno.pl/news-general,zaproszenie-do-udzialu-w-turnieju-pilki-siatkowej,5588.html

Serdecznie zapraszamy!

TERMIN:

11 listopada 2022

MIEJSCE:

Kościół pw. św. Małgorzaty w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury
Organizatorzy:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
Instytut Sportu Państwowy Instytut Badawczy
Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Zamek w Dębnie
Parafia św. Małgorzaty w Dębnie

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis