Miesiąc bibliotek w Gminie Dębno

kwadrat wyroznienie nowy(23)

W maju – Miesiącu Bibliotek – w bibliotekach publicznych Gminy Dębno, działających w ramach Dębińskiego Centrum Kultury, dzieje się wiele – warsztaty, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie oraz różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Każda biblioteka przygotowała coś wyjątkowego, dlatego warto śledzić wydarzenia i zajrzeć do najbliższej filii.
Szczególnym momentem majowych działań literacko-czytelniczych jest obchodzony co roku od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło – „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” – doskonale pokazuje, czym dziś jest biblioteka. To nie tylko miejsce pełne książek, ale także przestrzeń spotkań, rozmów, zabawy i odkrywania świata. Szeroki wachlarz wydarzeń sprawił, że działania biblioteczne obejmują cały miesiąc. Maj rozpoczął się bowiem spotkaniem autorskim z Sabiną Jakubowską, autorką powieści „Położne”, a rozmowę poprowadziła Barbara Sadurska – pisarka pochodząca z Porąbki Uszewskiej. Przed nami jeszcze kolejne wydarzenia, warsztaty, gry literackie, wspólne czytanie, czy spotkania z Dawidem Tekielą, twórcą profilu „Wiedza Bezużyteczna” oraz poetką Anną Gadunik.
Zachęcamy do odwiedzania naszych bibliotek i śledzenia ich profili w mediach społecznościowych!

TERMIN:

4 maja 2026

MIEJSCE:

Biblioteki Publiczne Gminy Dębno
Organizatorzy:
Dębińskie Centrum Kultury
Biblioteki Publiczne Gminy Dębno

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis