Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości już za nami

wyrozniajacy_kwadrat(80)

W niedzielne popołudnie wśród niesamowitej scenerii zamkowej, odbyły się Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, która z zaciekawieniem oglądała jednostki z różnych epok. Od rycerzy średniowiecznych z XIV wieku, aż po II wojnę światową. Podczas prezentacji można było zobaczyć elementy uzbrojenia oraz sposoby walki rycerzy, którzy rywalizowali o wspaniałe trofeum, czyli „Złoty Warkocz Tarłówny”. W trakcie wydarzenia odbył się niezwykle atrakcyjny pokaz kaskaderów konnych oraz prezentacja husarska.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło Sekretarza Stanu Włodzimierza Bernackiego, Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek – Żelazko, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Marty Malec – Lech, Radnej Województwa Małopolskiego Anny Mikosz, Dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierza Kurczaba, a także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, jego Zastępcy Jacka Szklarza, Przewodniczącego Rady Gminy Dębno Piotra Matury wraz z radnymi oraz Proboszcza parafii w Porąbce Uszewskiej Józefa Golonki.

O godzinie 20:00 na scenie zaprezentowała się legenda polskiej sceny Zespół Dżem, zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Na dębińskiej scenie zabrzmiały ich największe hity: Whisky, Czerwony jak cegła czy też Sen o Victorii.

Finałem tegorocznych zmagań był wyjątkowy spektakl światła, laserów, sztucznych ogni i muzyki.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Już po raz drugi zorganizowano Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości, które są kontynuacją znanego Turnieju Rycerskiego odbywającego się w naszej gminie od ponad 25 lat. Wydarzenie to jest świetną lekcją historii zarówno dla widza, jak i dla współczesnego rycerza. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia oraz grupom rekonstrukcyjnym, które przeniosły nas w dawne czasy. – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 

TERMIN:

27 sierpnia 2023

MIEJSCE:

Zamek w Dębnie
Organizatorzy:
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury
PARTNER GŁÓWNY
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis