Koncert Kolęd w Sufczynie

6243-1

7 stycznia 2024r., o godz. 15:00 w kościele pw. Ducha Świętego w Sufczynie odbył się wyjątkowy koncert kolęd pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Podczas wydarzenia zagrała orkiestra kameralna złożona z nauczycieli, uczniów Szkoły Muzycznej w Tarnowie oraz studentów Akademii Muzycznej w Krakowie, pod batutą Artura Potępy, który był także autorem aranżacji muzycznych. Wystąpili również wokaliści Dębińskiego Centrum Kultury: Sylwia Wiktoria Pasek, Zuzanna Kuliszewska, Daria Reczek, Wiktoria Płaneta, Nikola Podstawska, Aleksandra Pluszewska, Julia Biernat, Agnieszka Wolsza i Damian Zgraja.

Artyści zaprezentowali niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny.

W tej świątecznej prezentacji uczestniczyli również Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Sołtys wsi Sufczyn Ewa Płaneta oraz Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło. Włodarz gminy pogratulował dzieciom i młodzieży, nauczycielom, rodzicom oraz dyrekcji Ośrodka Kultury i Szkoły Muzycznej wspaniałego koncertu, oraz złożył życzenia noworoczne.

To niezwykłe widowisko złożyło się na piękny koncert, który był dowodem ciągle żywych tradycji świątecznych w naszej gminie. Wydarzenie zakończyło się bisami i owacjami na stojąco.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.

 

TERMIN:

7 stycznia 2024

MIEJSCE:

Sufczyn

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis