230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

maj_main_2021

Dziś, choć skromniej niż w latach ubiegłych, pamiętaliśmy w Gminie Dębno o 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku.
Z powodu sytuacji eidemicznej, większość wydarzeń kulturalno – patriotycznych, nie odbyła się.
Z zaplanowanych wydarzeń o godz. 11:00 odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Małgorzaty w Dębnie, którą sprawował ks. dr Jerzy Krzanowski – proboszcz parafii w Dębnie. Dziś także bowiem przypada, bardzo ważne w polskiej tradycji katolickiej Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z tego miejsca dziękujemy serdecznie za tę posługę. Podziękowania kierujemy także do OSP KSRG Dębno
za organizację pocztu sztandarowego.
Po mszy, oficjalna delegacja gminna z Wójtem Gminy Dębno Panem Wiesławem Kozłowskim i dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszem Przybyło oraz ks. dr Jerzym Krzanowskim, złożyła wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Z uwagi na ograniczenia i wytyczne, w tm roku bez udziału publiczności. Dziękujemy za wyrozumiałość i zastosowanie się do wytycznych. Wierzymy, że to ostanie już wydarzenia rocznicowe, państwowe w naszej gminie bez udziału mieszkańców.
Dziękujemy Capuccino.eu – Powiatowy Portal Informacyjny
za dokumentację zdjęciową.
Fot. Maciej Duda

TERMIN:

3 maja 2021

godz.

11:00

MIEJSCE:

Kościół św. Małgorzaty w Dębnie
Pomnik Niepodległości

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis