Święto ,,Łopołki’’ już za nami!

wyrozniajacy_kwadrat(7)

18 czerwca w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbyła się kolejna edycja ,,Łopołki’’, która na stałe wpisała się w kalendarz obchodzonych świąt w naszej Gminie.

Na obecnych czekała moc atrakcji. Najmłodsi mogli bawić się na dmuchanych zamkach, spróbować waty cukrowej oraz popcornu. Dla miłośników rękodzieła ludowego czekały przygotowane stanowiska z wytworami szydełkowymi, drewnianymi, jak również biżuterią. W strefie gastronomicznej lokalne przysmaki serwowało Koło Gospodyń Wiejskich ,,Włościanki’’.

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Starosty Powiatu Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego rozpoczęło się od warsztatów ,,łopołcorskich’’, w których zebrani bardzo chętnie brali udział. Misterna sztuka wypalania łyka drewnego oraz wyplatania koszy zachwyciła niejednego.

Obchody uroczystości rozpoczęły się od powitania zaproszonych gości przez Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Łukasza Przybyło oraz Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, który podkreślał znaczenie kultywowania tradycji ludowej oraz zaprosił zebranych do oglądania części artystycznej.

Publiczność rozgrzał występ grup przedszkolnych z Publicznego Przedszkola w Łoniowej, które zaprezentowały różnorodne układy choreograficzne w przygotowanych tańcach towarzyskich.

Na scenie wystąpili również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej, którzy przedstawili kabaret pn. ,,Atlas Uczniów’’.

Swoje muzyczne umiejętności zaprezentował także Zespół ,,Dołowianie’’ i ,,Niedźwiedzoki’’, który zachwycił ludowymi przyśpiewkami.

W wydarzeniu wziął również udział Zespół ,,Kamionka’’, który niedawno obchodził jubileusz 70-lecia swojej działalności. Zapierające dech w piersiach układy taneczne porwały do tańca niejednego.

Zaproszenie do udziału w obchodach święta ,,Łopołki’’ przyjął również Zespół ,,Iwkowianie’’, który może pochwalić się licznymi osiągnięciami na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Występ zaproszonego zespołu był niezwykłą okazją do zapoznania się z inną, różną od naszej, tradycją tańca ludowego.

Najważniejszym punktem programu, na który czekali wszyscy zebrani, bez wątpienia był występ Gwiazdy Wieczoru zespołu ,,Teraz My’’. Energiczna, radosna i skoczna muzyka góralska zgromadziła niezwykle liczną publiczność. Odwiedzający do wtóru melodii mogli celebrować nie tylko święto ,,Łopołki’’, ale również zbliżające się lato. Wesołe rytmy wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.

Wydarzenie uświetniła zabawa taneczna.

Serdecznie dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

TERMIN:

18 czerwca 2023

MIEJSCE:

Amfiteatr Letni w Łoniowej

DODATKOWE INFORMACJE

Zmień wpis